Ujawniamy długość kontraktu Michała Probierza. Specjalny zapis

Dominik Wardzichowski
Michał Probierz zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. - To wybór najlepszy z możliwych - przekonuje prezes Cezary Kulesza, a my ujawniamy długość kontraktu byłego selekcjonera kadry U21 z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Kandydatów było dwóch: Michał Probierz i Marek Papszun. Obaj mieli ustalone szczegóły kontraktu, obaj kompletowali sztab szkoleniowy, ale ostatecznie prezes Cezary Kulesza postawił na Probierza. - Zdecydowało doświadczenie i znajomość pewnych procedur. Chcieliśmy selekcjonera, nie trenera - tłumaczy nam Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN.

Zobacz wideo

Michał Probierz ma walczyć o Euro 2024

W federacji zapewniają nas, że tym razem nie była to jednoosobowa decyzja Cezarego Kuleszy, a w ostatnich dniach konsultował ją m.in. z wiceprezesami i zarządem. Ci nie byli jednogłośni, ale selekcjonerem i tak został Probierz. Jak udało nam się potwierdzić, nowy selekcjoner podpisał kontrakt  do końca eliminacji Euro 2024, a jego celem jest awans na turniej w Niemczech. Jeżeli mu się nie uda, najprawdopodobniej zakończy swoją kadencję, jeśli jednak podniesie zespół i wywalczy awans choćby poprzez baraże, to poprowadzi go na mistrzostwach Europy, a być może później w eliminacjach mundialu. - To nie czas na ryzyko - wyjaśnia Sport.pl Adam Kaźmierczak.

Jak się później okazało, kontrakt nowego selekcjonera został podpisany do końca eliminacji mistrzostw świata, które w 2026 roku odbędą się w Kanadzie, Meksyku i USA. Najważniejsze są jednak mistrzostwa Europy w Niemczech, bo jeśli na nie nie pojedziemy, to choć kontrakt Probierza został przedstawiony długofalowo, to w łatwy sposób może zostać zakończony już po pierwszym cyklu eliminacyjnym.

Przypomnijmy, że sytuacja reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024 jest zła. Przedostatnie miejsce w grupie, porażki z Czechami, Mołdawią, Albanią, to wszystko sprawia, że szanse na bezpośredni awans na turniej są małe. Na szczęście jest jeszcze droga barażowa i to na niej ma koncentrować się nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Do końca kwalifikacji zostały nam starcia z Wyspami Owczymi, Mołdawią i Czechami. Ewentualne baraże zostaną rozegrane w marcu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA