Taki strzał udaje się raz na milion! Murowany kandydat do Nagrody Puskasa [WIDEO]

Albańczycy w ostatnim czasie mają szczęście do pięknych bramek. Nie dość, że wspaniałe gole zdobywa reprezentacja, to padają one także w rozgrywkach ligowych, czego dowodem jest uderzenie z poprzedniego weekendu. Takie gole możemy oglądać godzinami!

Jasir Asani w spotkaniu eliminacji do Euro 2024 między Albanią a Polską zdobył przepiękną bramkę na 1:0. Piłkarz huknął zza pola karnego tak, że Wojciech Szczęsny mógł tylko patrzeć, jak piłka wpada do siatki. Bramkarz był przy tym trafieniu bezradny, a UEFA zdecydowała, że był to najpiękniejszy gol w szóstej rundzie eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw. To nie jedyny gol, który może zostać nagrodzony przez federację.

Zobacz wideo Morawiecki pokazał złoty medal od siatkarzy. "Czuję się wśród nich bardzo niski"

UEFA nagrodzi kolejnego zawodnika z Albanii? Co za gol!

W poniedziałek 18 września druga w tabeli ligi albańskiej Egnatia Rrogozhine zmierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z Partizani. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a w 22. minucie Fernando Medeiros zdobył przepiękną bramkę. Bramkarz był bez szans! 

Brazylijczyk najpierw bez przyjęcia "przeniósł" piłkę z prawej na lewą stopę, później w powietrzu ją sobie jeszcze pobił, a następnie uderzył zza pola karnego tak, że futbolówka pod poprzeczką wpadła do siatki. Choć bramkarz rzucił się w dobrym kierunku, to nie miał żadnych szans.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Kolejny cudowny gol. Jestem pewien, że miałby zapewnioną Nagrodę Puskasa, gdyby został zdobyty w mistrzostwach innego kraju" - napisał dziennikarz Ernal Kuka, który zamieścił wideo bramki. Trzeba przyznać, że ta rzeczywiście robi wrażenie i śmiało mogłaby znaleźć się w gronie kandydatów do tej prestiżowej nagrody.

Przypomnijmy, że Nagroda Puskasa jest przyznawana od 2009 roku dla strzelca lub strzelczyni najpiękniejszej bramki na świecie w danym roku kalendarzowym. Przed rokiem laureatem tego trofeum został Marcin Oleksy. Zdobył on niezwykle efektowną bramkę w meczu ampfutbolowej ekstraklasy między Wartą Poznań a Stalą Rzeszów i w plebiscycie pokonał m.in. samego Leo Messiego oraz Kyliana Mbappe.

Więcej o: