"To jest chore". Szpakowski grzmi po wieściach o odsunięciu Lewandowskiego

Atmosfera wokół kadry jest napięta i nie ma wiary wśród kibiców w sukces reprezentacji Polski. Dużo się mówi o zmianie pokoleniowej. Część ekspertów radzi nastawiać się na zakończenie kariery reprezentacyjnej Roberta Lewandowskiego po mistrzostwach Europy, a część uważa, że należy już teraz odsuwać go od drużyny. Innego zdania jest Dariusz Szpakowski, który nie chce tak łatwo skreślać polskiego napastnka.

Po głośnym wywiadzie Roberta Lewandowskiego przed wrześniowym zgrupowaniem pojawiły się głosy, że nadchodzą ostatnie mecze kapitana w narodowych barwach. Jednocześnie są tacy, którzy wskazują go jako jednego z winnych złej atmosfery w zespole i nie ma z niego pożytku na boisku, dlatego należy go częściej zmieniać lub nie umieszczać koniecznie w pierwszym składzie.

Zobacz wideo PZPN zwolnił Santosa. Znamy szczegóły i konkretne daty. "Priorytet"

Szpakowski zabrał głos ws. Lewandowskiego

W reprezentacji Polski brakuje liderów, osobowości, charakteru, co dostrzegł sam Lewandowski. On sam dziś nie jest w stanie dać szatni tego, czego się od niego oczekuje. Zdaniem Dariusza Szpakowskiego nie należy z tego powodu odsuwać Lewandowskiego od zespołu, dla niego jest piłkarzem niezastąpionym. Wskazuje, że powinni wyjść przed szereg nowi, inni liderzy, którzy będą wsparciem dla kapitana.

- Słyszę głosy, żebyśmy grali bez Lewandowskiego albo posadzili go na ławce. To jest chore. Łatwo zapominamy. Kto strzelił dwie bramki z Wyspami Owczymi? Myślę, że Robert na pewno jest tej reprezentacji potrzebny. Potrzebni są liderzy - mówił legendarny komentator w programie "Misja Futbol".

Z pewnością kadra potrzebuje świeżej krwi i zmienników, którzy mają perspektywę, by zaistnieć w reprezentacji. Szpakowski uważa, że da się znaleźć następców, także dla Lewandowskiego. Jako osobę odpowiednią do tego zadania wskazuje Michała Probierza, który dziś pracuje z kadrą U21 i jest wymieniany w gronie kandydatów na nowego selekcjonera pierwszej reprezentacji.

- Michał Probierz ma rozeznanie, jeśli chodzi o zaplecze reprezentacji. Tam jest Buksa czy Kozłowski, którzy mają już występy w pierwszej reprezentacji. Jednocześnie w nas wszystkich, mówię o kibicach, jest niecierpliwość. My chcemy już i teraz. To, co się da uratować, to spróbujmy uratować - stwierdził.

Robert Lewandowski ma najwięcej występów w reprezentacji Polski w historii (144) i jest najskuteczniejszym piłkarzem w historii polskiej kadry narodowej (81 goli). W sierpniu skończył 35 lat.

Polska walczy o awans ma mistrzostwa Europy. Do końca eliminacji ma trzy mecze grupowe. Jeśli nie uda się zająć miejsca w czołowej dwójce, pozostaje walka w marcowych barażach. Biało-czerwoni mają w nich niemalże pewne miejsce dzięki wynikom w Lidze Narodów.

Więcej o: