Pierwotnie mundial miał się odbyć w Peru w 2021 roku, ale koronawirus pokrzyżował plany. FIFA odebrała później prawa Peru z powodu obaw o infrastrukturę i przyznała go Indonezji, która po raz pierwszy zorganizuje mundial. Turniej rozpocznie się 10 listopada, a zakończy 2 grudnia 2023 roku. Teraz poznaliśmy podział grup.
Argentyńczycy, jak zwykle, będą jednymi z faworytów turnieju. Z kolei Senegal i Japonia to kraje, z którymi seniorska kadra mierzyła się na MŚ w Rosji w 2018 roku. Natomiast Argentyna mierzyła się z Polakami w Katarze i gładko wygrała. Ale wróćmy do piłki młodzieżowej.
Reprezentacja Polski do lat 17 zrobiła furorę na mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Kadra selekcjonera Marcina Włodarskiego dotarła aż do półfinału, w którym przegrała 3:5 z Niemcami, późniejszymi triumfatorami imprezy. Biało-czerwoni zachwycali kibiców swoim ofensywnym stylem gry, a w trakcie mistrzostw błysnął m.in. Karol Borys ze Śląska Wrocław czy Filip Rejczyk z Legii Warszawa. Awans do najlepszej czwórki ME pomógł Polakom osiągnąć też inny ważny cel, czyli właśnie awans na turniej w Indonezji.
Po raz ostatni Polacy grali na tej imprezie w 1999 roku, gdy zajęła ostatnie miejsce w grupie, tuż za USA, Urugwajem i Nową Zelandią, która była gospodarzem. Wtedy w kadrze był Tomasz Kuszczak, Paweł Brożek czy Sebastian Mila. Z kolei nasz najlepszy wynik z mundialu w tej kategorii wiekowej jest z 1993 roku, gdy biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce, przegrywając w meczu o brąz z Chile po rzutach karnych. W składzie grał choćby Artur Wichniarek, a turniej ostatecznie wygrała Nigeria.