Media: Mecz o europejskie trofeum odbędzie się na Stadionie Narodowym!

Polska kolejny raz będzie gospodarzem meczu o europejski puchar. Według najnowszych wieści UEFA powierzyła nam organizację spotkania o Superpuchar Europy w 2024 r. Areną starcia triumfatora Ligi Mistrzów ze zwycięzcą Ligi Europy będzie Stadion PGE Narodowy w Warszawie.

Jak podaje portal meczyki.pl, decyzja w UEFA jest już praktycznie podjęta. Wystarczy ją potwierdzić na najbliższym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Zobacz wideo PZPN zwolnił Santosa. Znamy szczegóły i konkretne daty. "Priorytet"

Superpuchar Europy na PGE Narodowym

Tradycyjnie w pierwszych tygodniach nowego sezonu zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy grają ze sobą o Superpuchar Europy. W tym roku na Stadionie im. Jeorjosa Karaiskakisa w Pireusie Manchester City pokonał Sevillę w rzutach karnych.

W przyszłym roku prestiżowe starcie o europejski puchar odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Według "Meczyków" zatwierdzenie wyboru stadionu w stolicy Polski to formalność.

To będzie drugi prestiżowy mecz o europejskie trofeum, którego gospodarzem będzie Warszawa. W 2015 r. PGE Narodowy gościł finał Ligi Europy, w którym Sevilla wygrała z nieistniejącym już ukraińskim FK Dnipro 3:2, a jednego z goli strzelił wtedy Grzegorz Krychowiak.

Od czasu Euro 2012 UEFA powierza Polsce coraz więcej międzynarodowych imprez. Mistrzostwa Europy były sukcesem pod względem organizacyjnym i europejska federacja zaufała nam w kwestii organizacji kolejnych wydarzeń. Oprócz finału LE w 2015 r. Polska gościła Euro U21 w 2017 r. i finał LE w 2021 r. W Gdańsku Villarreal pokonał Manchester United po rzutach karnych. Poza tym Polska była gospodarzem mistrzostw świata FIFA do lat 20 w 2019 r.

W 2024 r. finał Ligi Mistrzów odbędzie się na słynnym Wembley w Londynie, finał Ligi Europy na Aviva Stadium w Dublinie, a finał Ligi Konferencji na OPAP Arenie w Atenach, to obiekt miejscowego AEK-u. Do tego mamy mistrzostwa Europy w Niemczech, a finał turnieju zostanie rozegrany na Olympiastadion w Berlinie.

Więcej o: