PZPN dogadał się ws. sparingu reprezentacji. To już niedługo. "Dżentelmeńska umowa"

Reprezentacja Polski na razie walczy o awans do mistrzostw Europy, ale PZPN już planuje, co potem. Od kilku miesięcy wiadomo, że 21 listopada Polacy zagrają z Łotwą. Przegląd Sportowy Onet ustalił, gdzie najprawdopodobniej odbędzie się ten mecz towarzyski. Niektórzy kibice nie będą zadowoleni.

Reprezentacja Łotwy należy do najsłabszych drużyn narodowych w Europie. Do tej pory Łotysze przegrali wszystkie mecze eliminacyjne do zbliżającego się Euro 2024. Jeszcze jakiś czas temu można by się zastanawiać, czy jest sens rozgrywać taki sparing, ale ostatnie wyniki Biało-Czerwonych każą raczej obawiać się kolejnej wpadki.

Zobacz wideo Nietypowa "cieszynka" Roberta Lewandowskiego. Kapitan wyjaśnia

Wiemy, gdzie Polska zagra sparing z Łotwą. Znów Stadion Narodowy

Oficjalnie nie jest jeszcze znane miejsce rozegrania tego spotkania, ale "Przegląd Sportowy" Onet ustalił, że najprawdopodobniej odbędzie się ono w Warszawie. Tę informację zdradził sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

- Prawdopodobnie z Łotwą zagramy w Warszawie, wszystko na to wskazuje. Mamy już dżentelmeńską umowę z federacją łotewską w tej sprawie - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Jeszcze do niedawna stosowano praktykę, że towarzyskie mecze reprezentacji rozgrywane były zazwyczaj w innych miastach niż stolica, ale ostatnie dwa sparingi - z Niemcami w czerwcu i z Chile w listopadzie - były rozgrywane na Stadionie Narodowym. Oba te spotkania Polacy wygrali 1:0.

Starcie z Łotyszami dla Biało-Czerwonych powinno być spacerkiem. Do tej pory Polska rozegrała 15 spotkań z tą reprezentacją i wygrała aż 11 z nich. Bilans bramkowy w tych meczach to 40:15. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To jednak dopiero w listopadzie. Teraz reprezentacja Polski szykuje się do meczu eliminacyjnego z Albanią, który odbędzie się już w niedzielę 10 września. Biało-Czerwoni spróbują zatrzeć negatywne wrażenie ze spotkania z Wyspami Owczymi (2:0). Jeżeli Polacy wygrają ten mecz, to przynajmniej do października będą liderami grupy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA