Rodzice Matty'ego Casha oczarowani tym, co zobaczyli Polsce. "150 mlecznych krów"

Rodzice Matty'ego Casha wybrali się w emocjonującą podróż do Polski. Najbliżsi piłkarza Aston Villi odwiedzili polską część rodziny w Brańsku, gminie położonej na Podlasiu. - To było coś niesamowitego, fantastycznego. Przyjęto nas wspaniale - mówi Stuart Cash, ojciec Matty'ego w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Jesienią 2021 roku Matty Cash zadebiutował w reprezentacji Polski i otrzymał polskie obywatelstwo. Takie rozwiązanie było możliwe ze względu na to, że matka Matty'ego, Barbara, pochodzi z Polski. - Widziałem w rodzinie Matty'ego dumę, że mają polskie korzenie. W Londynie zauważyłem to samo u Casha - mówił w 2021 roku Paulo Sousa, ówczesny selekcjoner biało-czerwonych, który bardzo zabiegał o Casha. Od tego czasu defensor Aston Villi zagrał w trzynastu spotkaniach w narodowych barwach.

Zobacz wideo Santos zaskoczył! Powrót Krychowiaka i Grosickiego

Rodzice Casha udali się w emocjonującą podróż do Polski. "Coś niesamowitego"

Portal WP SportoweFakty porozmawiał ze Stuartem Cashem, ojcem Matty'ego, który z żoną Barbarą odwiedził polską część rodziny, mieszkającą w Brańsku na Podlasiu. Rodzicom gracza Aston Villi przy tej okazji towarzyszyły ogromne emocje. - To było coś niesamowitego, fantastycznego. Spędziliśmy w Brańsku pięć dni i tak nam się podobało, że na pewno wrócimy. Chcemy w przyszłym roku przyjechać na jeszcze dłużej. Barbara po raz pierwszy spotkała wielu członków swojej rodziny osobiście. To było niezwykle emocjonalne - powiedział.

- Przyjęto nas fantastycznie. To niezwykle otwarci, bardzo sympatyczni ludzie. A my ze swojej strony przywieźliśmy sporo upominków związanych z Mattym, czyli koszulki z jego autografami i tak dalej. Byliśmy na przykład w gospodarstwie, gdzie rodzina Basi ma 150 mlecznych krów. Fajnie było zobaczyć z bliska, jak to wszystko działa - dodaje Stuart Cash. Brańsk to gmina położona w powiecie bielskim, oddalona o około 40 km od Białegostoku. W Brańsku zameldowane są 3652 osoby (stan na 5 stycznia 2023).

Ojciec Casha mówi o występach Matty'ego w tym sezonie. "Jest w superformie"

Ojciec Casha odniósł się też do ostatnich występów syna w Aston Villi, w szczególności do dubletu w meczu z Burnley (3:1), który był jego setnym występem w tych barwach. - Akurat wtedy byliśmy w Polsce, a ja oglądałem mecz na laptopie. Matty jest w superformie. I co bardzo ważne, również pod względem fizycznym. Nie dokuczają mu już żadne kontuzje, jak to było na przykład po mistrzostwach świata. Gra wszystko w tym sezonie - podsumował Stuart Cash.

Cash zagrał w pięciu meczach tego sezonu we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole. Teraz defensor Aston Villi pojawi się na wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie kadra zagra z Wyspami Owczymi (07.09, godz. 20:45) i Albanią (10.09, godz. 20:45). Cash pojawi się w Polsce także przy okazji fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, bo Aston Villa zmierzy się w grupie E z Legią Warszawa.

Więcej o: