Tyle Legia zarobiła za awans do fazy grupowej LKE. Rozbity bank. Imponująca kwota

2 940 000 euro - tyle zarobiła Legia Warszawa za awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Kwota może być jednak dużo większa, jeśli wicemistrzowie Polski osiągną dobre rezultaty w fazie grupowej. Mogą nawet pobić wynik Lecha Poznań z ubiegłego roku.

Legia Warszawa dość słabo rozpoczęła zmagania w eliminacjach LKE, ponieważ z trudem wyeliminowała kazachskie Ordabasy, wygrywając w dwumeczu 5:4. Następnie zmierzyła się z Austrią Wiedeń i ponownie było to niezwykle trudne wyzwanie. Finalnie po golu Ernesta Muciego w doliczonym czasie gry pokonała rywala i awansowała do czwartej rundy. Na ostatnim etapie rywalizacji trafiła na Midtjylland i po pierwszym fantastycznym meczu, który zakończył się wynikiem 3:3, o wszystkim zadecydował rewanż.

Zobacz wideo Sochan dostał pytanie o ulubionych koszykarzy. I pojawił się problem

W nim lepiej spisali się piłkarze Kosty Runjaicia. Po podstawowym czasie gry było 1:1 i taki wynik utrzymał się przez dogrywkę. Dopiero w rzutach karnych legioniści okazali się lepsi, triumfując w serii "jedenastek" 6:5. Zarówno zwycięstwo nad duńskim zespołem, jak i awans do fazy grupowej LKE to spory prestiż, ale poza nim gigantyczny zastrzyk gotówki.

Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i zarobiła gigantyczne pieniądze

Po rocznej przerwie Legia ponownie wystąpi w fazie grupowej europejskich rozgrywek. W sezonie 2021/22 miała przecież okazję rywalizować w grupie C Ligi Europy, w której zmierzyła się ze Spartakiem Moskwa, Napoli oraz Leicester. Podczas tamtych zmagań zarobiła w sumie 6,03 mln euro, czyli ok. 27,8 mln zł.

Wyeliminowanie w czwartek Midtjylland również było bardzo opłacalne dla warszawskiego klubu. Awans do fazy grupowej tegorocznej LKE wiąże się z otrzymaniem 2 940 000 euro (13,1 mln zł), a kwota będzie zwiększana adekwatnie do osiąganych wyników. Za każde zwycięstwo w grupie zainkasuje 500 tys. euro (2,2 mln zł), natomiast za remis 166 tys. (742 tys. zł) Ponadto jeśli zajmie w niej pierwsze miejsce będzie mógł liczyć na premię w wysokości 650 tys. (2,9 mln), a za uplasowanie się na drugiej lokacie - 325 tys. (1,4 mln).

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Legia będzie miała zatem okazję poprawić wynik Lecha Poznań z ubiegłego sezonu. Piłkarze Johna van den Broma kapitalnie zaprezentowali się podczas tamtej edycji, dochodząc aż do ćwierćfinału. Tym samym zarobili dla klubu łącznie aż 6,6 mln euro, czyli ponad 30 mln zł.

Losowanie fazy grupowej LKE odbędzie się w piątek 1 września o godzinie 14:30 w Monako. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane w czwartek 21 września.

Więcej o:
Copyright © Agora SA