Stadion Miejski usytuowany jest w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu. Tamtejszy Górnik swoje mecze rozgrywał na nim od samego początku istnienia klubu, a więc 1946 roku i to właśnie tam osiągał największe sukcesy.
Wałbrzyszanie w latach 80. ubiegłego wieku występowali w I lidze, a więc w tamtych czasach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Awansowali do niej w sezonie 1983/1984, a napastnik Górnika, Włodzimierz Ciołek został wtedy nawet królem strzelców. Na stadionie zasiadało wówczas 40 tysięcy.
Po sześciu sezonach w elicie Górnik spadł. W 1992 roku dokonał fuzji z rywalem zza miedzy Zagłębiem Wałbrzych. Od tamtego momentu drużyna nie rozgrywa meczów na obiekcie w Nowym Mieście, a na o wiele mniejszym Stadionie Tysiąclecia, mogącym pomieścić zaledwie ok. 3,5 tys. widzów.
Po przeprowadzce klubu Stadion Miejski pozostał nieużytkowany i z czasem popadł w ruinę. Obecnie ten 40-tysięczny obiekt zarośnięty jest krzewami, a z trybun pozostały stare drewniane ławki i gołe, betonowe konstrukcje. Niedawno pojawiła się jednak nadzieja, gdy miasto otrzymało dotację 40 milionów złotych na I etap modernizacji stadionu w ramach II edycji rządowego programu "Polski Ład".
W marcu tego roku prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej ogłosił pierwszy przetarg na remont, który przewidywał przebudowę stadionu na kategorię piłkarską III ligi oraz kategorię lekkoatletyczną IVA. "Modernizacja boiska głównego wraz z areną lekkoatletyczną będzie polegać na wykonaniu nowej murawy trawiastej, systemu nawadniania i odwodnienia oraz nawierzchni sportowych bieżni z malaturą. Inwestycja zakłada budowę zadaszonych stalowych trybun, które powstaną po częściowej rozbiórce istniejących i wzmocnieniu skarpy" - pisał wówczas Urząd Miasta Wałbrzych.
Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl
Od tamtego momentu prace jednak nie ruszyły, gdyż wciąż przedłużano terminy składania ofert przez zainteresowane wykonaniem remontu firmy. Niedawno ruszył nowy przetarg, w którym jak ogłosił prezydent miasta, wpłynęły cztery oferty na o wiele lepszych warunkach niż te składane dotychczas. - I znów mieliśmy rację powtarzając postępowanie na wybór wykonawcy stadionu na Nowym Mieście. W nowym przetargu na rewitalizację obiektu wpłynęły cztery oferty wyraźnie tańsze niż w pierwszym przetargu. Aktualnie trwa proces ich analizy. Być może uda się zaoszczędzić nawet kilkanaście mln zł z budżetu Miasta - mowił Romant Szełemej cytowany przez portal wałbrzyszek.com
Oferty proponowane przez wykonawców nadal są wyższe niż te oczekiwane przez władze miasta. Według informacji tego portalu, jeśli przystaną one na którąś z propozycji, modernizacja stadionu planowana jest na około 15 miesięcy, a po jej zakończeniu Górnik Wałbrzych będzie mógł wrócić na stary, historyczny stadion na Nowym Mieście.