Piłkarz z polskiej II ligi powołany do kadry na mecz przeciwko Polsce

Andrias Edmundsson od lipca jest piłkarzem Chojniczanki Chojnice. Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji Wysp Owczych. Oznacza to, że będzie mógł zagrać w nadchodzącym meczu z Polską w eliminacjach mistrzostw Europy.

Andrias Edmundsson pochodzi z Wysp Owczych i gra na pozycji obrońcy. W lipcu przeniósł się z Aguilas FC (czwarty poziom rozgrywkowy w Hiszpanii) do Chojniczanki Chojnice. I szybko przeszedł do historii. Zagrał w wyjściowym składzie w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko rezerwom Śląska Wrocław i stał się pierwszym Farerem, który wyszedł na boisko w barwach polskiego klubu.

Zobacz wideo Były prezes Wisły Płock: Ja bym ich tam rozerwał

Kolejne wyróżnienie Andriasa Edmundssona. Otrzymał powołanie do kadry

Edmundsson wkrótce doczekał się kolejnego wyróżnienia. Obrońca został powołany do reprezentacji Wysp Owczych. Oznacza to, że będzie mógł zagrać w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Polską, który odbędzie się w czwartek 7 września na Stadionie Narodowym. O powołaniu piłkarza poinformowała Chojniczanka w mediach społecznościowych. "Andrias, gratulacje!" - czytamy. 

Nie jest to jednak pierwsze powołanie Edmundssona. 22-latek ma już na koncie dwa mecze w narodowych barwach. Zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku w meczu towarzyskim z Kosowem (1:1). Następnie zagrał jeszcze z Macedonią Północną. We wrześniu Wyspy Owcze czeka jeszcze spotkanie z Mołdawią (10 września). 

Problemy reprezentacji Polski. Skomplikowana sytuacja w grupie

Mecz z Wyspami Owczymi będzie dla reprezentacji Polski bardzo ważny. Po sensacyjnej porażce z Mołdawią 2:3 ekipa Fernando Santosa musi koniecznie pokonać najbliższych rywali, aby wciąż myśleć o awansie na mistrzostwa Europy. Obecnie Polacy zajmują czwarte, czyli przedostatnie miejsce w grupie. Wyprzedzają jedynie Wyspy Owcze. Po meczu z Farerami czeka ich jeszcze starcie z Albanią (10 września). 

Chojniczanka Chojnice po sześciu kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli II ligi. W kolejnej serii spotkań zmierzy się ze Stomilem Olsztyn. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:00. 

Więcej o: