Szok w Warszawie. Skandaliczne plakaty. Groźby i zastraszanie dzieci

"Trenowanie w Polonii może wywołać nieodwracalne zmiany w psychice dziecka - porównywalne do gwałtu" - czytamy na szokujących plakatach, które można dostrzeć w Warszawie.

Na przełomie wieków, gdy Polonia została mistrzem Polski, a gole dla niej strzelał Emanuel Olisadebe, to Warszawa mogła się szczycić dwoma silnymi klubami. Więcej fanów, rzecz jasna, miała Legia, ale w stolicy można było też dostrzec ludzi w szalikach Polonii. I za taki szalik z napisem "KSP" można było też dostać po głowie, a przykrych incydentów nie brakowało.

Zobacz wideo Skandal w walce Usyka? "Cios był prawidłowy i mógł odmienić losy pojedynku"

W kolejnych latach problemy finansowe zepchnęły jednak Polonię na margines, kibiców "Czarnych Koszul" ubyło, no i zmalało zagrożenie chuligańskich starć. Polonia, która jeszcze w 2015 roku grała na czwartym poziomie rozgrywkowym, rozpoczęła zmagania w sezonie 2023/24 na zapleczu Ekstraklasy. Wróciła także moda na Polonię, której stadion przy ulicy Konwiktorskiej coraz częściej jest zapełniany. W dniu meczu na warszawskim Muranowie nie brakuje fanów z czarnymi szalikami. I choć pewnie nadal są miejsca, gdzie lepiej nie paradować z herbem Polonii, to zagrożenie pobicia znacząco zmalało. Znacząco, jeśli porównamy to do końcówki lat 90..

Ale choć wydaje się, że atmosfera się oczyściła wokół obu warszawskich klubów, to dziwnym trafem w Warszawie, m.in. na Bielanach, pojawiły plakaty, które ostrzegają rodziców, by nie zapisywali dzieci do szkółki Polonii.

"NIE TRENUJ W POLONII!" - przyciąga wzrok duży napis, pod którym są wypisane powody apelu, a także zdjęcie pobitego chłopca

  • Trenowanie w Polonii może wywołać nieodwracalne zmiany w psychice dziecka - porównywalne do gwałtu
  • W całym województwie Mazowieckim Polonia nie jest mile widziana
  • Na każdym kroku dochodzi do pobić zarówno kibiców jak i piłkarzy Polonii. Zdarzały się przypadki pobić również rodziców
  • Rówieśnicy na każdym kroku będą wytwarzać poczucie zagrożenia u dziecka: wyzwiska, dokuczanie, bicie, zabieranie rzeczy.
  • Dla bandytów z innych klubów nie ma znaczenia czy mają do czynienia z dziećmi czy z dorosłymi w barwach Polonii
  • Ryzyko pobicia po każdym meczu jest bardzo duże. Strach mieć przy sobie szalik czy koszulkę
  • Zastanów się dwa razy. Życie jest tylko jedno

Tak szokującą treść zawiera kontrowersyjny plakat. I trudno przypuszczać, by mieli go pisać przerażeni rodzice. Ten plakat to najprawdopodobniej zorganizowana akcja przeciwników Polonii. I tylko można się domyślać, z jakim klubem są oni powiązani.

A co słychać na boisku?

Po sześciu kolejkach Fortuna I Liga prowadzi Miedź Legnica, która ma 14 punktów, czyli o jeden więcej niż GKS Katowice. Polonia Warszawa ostatnio przegrała 0:1 z Motorem Lublin, i z sześcioma punktami zajmuje dopiero 13. miejsce. Z osiemnastozespołowej ligi dwie najlepsze drużyny wywalcza bezpośredni awans do Ekstraklasy. Kluby z miejsc 3-6 powalczą w barażach.

Więcej o: