Szokujące doniesienia ws. Rubialesa. Na jaw wychodzą nowe fakty

Nie milkną echa skandalicznego zachowania prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luisa Rubialesa, który po zwycięskim finale mistrzostw świata pocałował piłkarkę Jennifer Hermoso. Teraz Tamara Ramos, dyrektor generalna Futbolistas ON, postanowiła pogrążyć prezesa w wywiadzie dla "El Programa del Verano", w którym przyznała, że ten pytał ją, jakiego koloru nosi bieliznę.

W wielkim finale mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet Hiszpania pokonała Anglię 1:0 po golu Olgi Carmony. Areną zmagań był Stadion Olimpijski w Sydney, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Po ostatnim gwizdku arbitra w obozie hiszpańskim zapanował szał i wielka radość. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego cieszyły się z pierwszego tytułu mistrzyń świata. Euforii szczególnie dał się ponieść prezes hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luisa Rubialesa. Mężczyzna podczas wręczaniu zawodniczkom medali pocałował prosto w usta pomocniczkę Jenni Hermoso.

Zobacz wideo Robert Karaś na dopingu. Wrzosek ujawnia: Parę rzeczy mi się nie zgadzało

Ostra reakcja społeczeństwa na czyny Luisa Rubialesa

Zachowanie Rubialesa spotkało się z falą krytyki. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki, twierdząc że pocałunek był niestosowny. Kilka dni po skandalu prezes odniósł się do swojego czynu, wyjaśniając swoje zachowanie i przepraszając za nie. Jednak zdaniem premiera Hiszpanii, Pedro Sanchez, słowa skruchy Rubialesa nie są wystarczające.

- To, co widzieliśmy, było nie do przyjęcia, ale przeprosiny nie wystarczą i dlatego powinien zrobić więcej, aby rozwiązać sytuację. Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej jest niezależna od hiszpańskiego rządu i wybiera i odwołuje swój własny personel, ale jego tłumaczenia nie wystarczy i muszą podjąć dodatkowe kroki - mówił w rozmowie z "Marcą".

Tamara Ramos ujawnia nowe fakty ws. prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej. "Pytał mnie, jakiego koloru noszę bieliznę"

Teraz głos w sprawie skompromitowanego prezesa zabrała Tamara Ramos, dyrektor generalna związku zawodowego piłkarzy i piłkarek Futbolistas ON, w "El Programa del Verano", w którym postawiła zarzuty prezesowi oraz potępiła jego zachowanie. Kobieta ujawniła, że kiedy razem pracowali, ten pytał ją, jakiego koloru nosi bieliznę. W dodatku wielokrotnie zadawał pytania na tle seksualnym.

- Byłam upokorzona, było to oburzające i obrzydliwe. Nie zdziwiło mnie jego zachowanie podczas mistrzostw świata, ponieważ znam go od wielu lat i wiele wycierpiałam przez niego. Dziwi mnie jednak to, że robi to publicznie - przyznała  w "El Programa del Verano", cytowana przez portal marca.com.

45-letni Luis Rubiales od 2018 roku jest prezesem Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej. Kataloński dziennik "Sport" określił zachowanie Rubialesa za "niedopuszczalny akt seksistowski". Zapewne niedługo okaże się, czy prezes odpowie za swoje skandaliczne zachowanie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.