Wielki dramat polskiego napastnika. Nie zagra długie miesiące. To już kolejny raz

Wielki dramat Jarosława Niezgody, napastnika Portland Timbers. 28-letni zawodnik po raz drugi w karierze doznał poważnego urazu kolana.

Jarosław Niezgoda w ostatnim starciu ligowym z Houston Dynamo (Portland Timbers przegrał na wyjeździe aż 0:5) wszedł na boisko dopiero w 69. minucie. Dla polskiego zawodnika będzie to niestety ostatni mecz w tym roku. 28-letni napastnik doznał bowiem poważnej kontuzji kolana.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Wielki dramat Jarosława Niezgody. Nie zagra kilka miesięcy

- Portland Timbers ogłasza, że napastnik Jarosław Niezgoda doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) w meczu Portland z Houston Dynamo FC, który odbył się 20 sierpnia. Niezgoda w nadchodzących tygodniach przejdzie operację rekonstrukcji więzadła. Zabieg wykona doktor Richard Edelson w Portland - napisał klub na swojej stronie internetowej.

Poinformował też, jak długo może potrwać przerwa i gdzie zawodnik będzie miał rehabilitację.

- Niezgoda opuści pozostałą część sezonu, a jego przewidywany powrót na boisko wynosi około dziewięciu miesięcy. Rehabilitację będzie prowadził pod okiem personelu medycyny sportowej Timbers w Providence Park oraz w Providence Sports Care Center - dodał klub.

To drugi raz, kiedy Niezgoda zerwał więzadła. Pierwszy raz tak poważnej kontuzji doznał w 2020 roku.

Jarosław Niezgoda do MLS przeniósł się w 2020 roku po świetnym sezonie w Legii Warszawa. Napastnik ze stołecznego klubu został wykupiony przez Portland Timbers za 3,5 miliona euro i od początku swojej kariery za oceanem bardzo dobrze się prezentował.

W tym sezonie Niezgoda miał jednak słaby bilans. Zagrał w 25 spotkaniach, zdobył tylko trzy gole i miał dwie asysty.

Słabo wiedzie się też w rozgrywkach MLS jego drużynie. Portland Timbers po 24 kolejkach z 26 punktami zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli (wyprzedza tylko dwa zespoły: Los Angeles Galaxy i Colorado Rapids).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.