Kiedyś piłka nożna, teraz polityka. Zaskakujący kandydat w wyborach do Sejmu

Były napastnik Arki Gdynia Rafał Siemaszko będzie kandydował z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w październikowych wyborach parlamentarnych. Największa partia dzisiejszej opozycji właśnie zatwierdziła swoich kandydatów w poszczególnych okręgach.

O tegorocznych wyborach do Sejmu i Senatu mówi się, że to najważniejsze wybory w Polsce od 1989 r. Koalicja Obywatelska (KO) chce odbić władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości (PiS), a mają jej pomóc w tym nazwiska dotychczas niezwiązane z polityką. Część z nich może zaskakiwać.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Były piłkarz Arki wystartuje w wyborach

Na środowej Radzie Krajowej KO partia zatwierdziła kandydatów na listach wyborczych w danych okręgach. Nominowany do startu w wyborach parlamentarnych został Rafał Siemaszko, były napastnik Arki Gdynia, z którą przeżywał najlepszy okres w karierze. Grał w jej barwach w latach 2010-2011 i 2015-2020.

Start Siemaszki potwierdził Donald Tusk. Były piłkarz gdyńskiej drużyny trafi na listę KO w okręgu gdyńsko-słupskim. O starcie 36-latka mówiło się od kilku dni, informował o tym m.in. Onet.

Siemaszko wygrał z "Żółto-Niebieskimi" Puchar Polski w 2017 r. Wówczas Arka pokonała Lecha Poznań 2:1 po dogrywce, a gola na 1:0 dla gdynian strzelił wówczas Siemaszko. W tym samym roku zespół z Trójmiasta triumfował w Superpucharze Polski. W 2018 r. obronił to trofeum. Zagrał też w finale PP, w którym lepsza okazała się Legia Warszawa, wygrywając 2:1.

W 2017 r. Siemaszko wystąpił z Arką w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Arka zremisowała w dwumeczu z FC Midtjylland 4:4, ale to Duńczycy awansowali dzięki większej liczbie bramek strzelonych na wyjeździe. Siemaszko strzelił gola dającego zwycięstwo w pierwszym meczu u siebie 3:2. W rewanżu zespół z Danii wygrał 2:1.

Rafał Siemaszko to wychowanek Orkana Rumii. Oprócz występów w Arce ma w swoim dorobku grę dla Gryfa Wejherowo, Chojniczanki Chojnice, Sokoła Ostróda i Wikędu Luzino. Dziś występuje w Wierzycy Pelplin, która gra w klasie okręgowej.

Z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach wystartuje także Apoloniusz Tajner, były prezes Polskiego Związku Narciarskiego i trener Adama Małysza.

Wybory parlamentarne mają odbyć się 15 października.

Więcej o: