Powrót syna marnotrawnego. Nowe informacje w sprawie Hajty

Tomasz Hajto, po przegranej walce ze Zbigniewem Bartmanem na gali Clout MMA, wróci do pracy w roli eksperta Polsatu - dowiedział się Sport.pl.

Tomasz Hajto ma za sobą oficjalny debiut we freak fightach. Były reprezentant Polski walczył ze Zbigniewem Bartmanem i przegrał w drugiej rundzie po duszeniu zza pleców. Mimo porażki Hajto pokazał się z dobrej strony i zyskał uznanie wśród dziennikarzy i kibiców. "Tomasz Hajto pokazał charakter, chyba mało kto spodziewał się, że wyjdzie poza pierwszą rundę. W drugiej był już bez prądu i egzekucja" - pisał Dominik Wardzichowski, dziennikarz Sport.pl. Sławomir Peszko, ambasador Clout MMA zdradził, że Hajto otrzyma za ten pojedynek blisko 400 tys. zł.

Zobacz wideo Tomasz Hajto atakuje. "Gównoburza. Hipokryzja"

Jeszcze przed walką media informowały, że Hajto otrzymał ultimatum od władz Polsatu, czyli telewizji, z którą był związany od kilku lat - albo rola eksperta, albo koniec rozdziału i wejście do nowej rzeczywistości. Hajto postawił na freak fighty. "Przegląd Sportowy" przekazał, że Polsat był wściekły na Hajtę, a dodatkowo przed ogłoszeniem walki były piłkarz nie zdradził szefom telewizji swoich zamiarów.

A jednak. Tomasz Hajto wraca do Polsatu

Okazuje się, że mimo wszystko ta historia będzie miała kontynuację. Jak dowiedział się Sport.pl, Hajto wciąż będzie współpracownikiem Polsatu. Marian Kmita, szef sportu Polsatu, doszedł do porozumienia z byłym reprezentantem Polski, który ponownie będzie ekspertem stacji. Najprawdopodobniej Hajto będzie się pojawiał w programie Cafe Futbol, studiach piłkarskich (w tym przy okazji meczów Ligi Mistrzów), a także będzie ekspertem podczas innych meczów.

Hajto zakończył piłkarską karierę latem 2010 r. W jej trakcie grał m.in. dla Górnika Zabrze, Schalke, Southampton, Derby County czy ŁKS. Ma na koncie 61 występów w reprezentacji Polski, dla której strzelił sześć goli. Wystąpił też na mistrzostwach świata w 2002 roku w Korei i Japonii. Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem Jagiellonii Białystok (2012-2013) i GKS-u Tychy (2014-2015).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.