Napoli już działa. Wytypowali następców Zielińskiego

Wciąż nie wiadomo, czy Piotr Zieliński zostanie w Napoli na sezon 2023/2024, czy zmieni otoczenie. Ale w Neapolu przygotowują się na najgorszy scenariusz. Zdaniem włoskich mediów sprawa jest już przesądzona, a na jego miejsce szykowany jest już młody, utalentowany następca.

Właściciel Napoli Aurelio De Laurentis proponował nowy kontrakt Piotrowi Zielińskiemu, ale na gorszych warunkach od obecnego. Agenci polskiego piłkarza mieli kilka razy rozmawiać z prezesem mistrza Włoch, ale najwidoczniej negocjacje nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Jakiś czas temu media w Italii informowały o ofercie dla Zielińskiego z Arabii Saudyjskiej, którą miał zaakceptować.

Zobacz wideo Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Napoli nastawia się na odejście Zielińskiego

W ostatnim czasie Piotr Zieliński był wiązany z saudyjskim Al Ahli, miał nawet dogadać indywidualne warunki umowy w nowym klubie. Według Fabrizio Romano Saudyjczycy złożyli niedawno oficjalną ofertę za polskiego piłkarza. Trwają negocjacje z Napoli, choć na jego pozostanie w drużynie liczy trener Rudi Garcia.

W samym Neapolu nie kryją poruszenia informacjami nt. możliwego odejścia Zielińskiego z drużyny mistrza Włoch. Kibice żegnają się z nim w mediach społecznościowych, a posty tego typu udostępniane w sieci przez partnerkę piłkarza utwierdzają fanów w przekonaniu, że Polak wkrótce zamieni piękny Neapol na Arabię Saudyjską.

Zdaniem włoskiego dziennikarza Carlo Alvino praktycznie przesądzone jest, że Zieliński nie przedłuży kontraktu z Napoli.

- To niespodzianka, ponieważ wielu kibiców wierzyło w odnowienie umowy z obniżką pensji. Ostatecznie to się nie zmaterializowało - podsumował dziennikarz na antenie radia Kiss Kiss Napoli.

Jednocześnie mistrz Włoch szuka zastępstwa za Zielińskiego. Nowy piłkarz od razu ma wnieść sporo jakości. Sondowano transfer Giovaniego Lo Celso, który jest niechciany w Tottenhamie, a także interesowano się Teunem Koopmeinersem z Atalanty Bergamo. Na liście pojawiło się nazwisko Gabriego Veigi. Utalentowany 21-latek zagrał dopiero jeden sezon na poziomie La Ligi, ale zdołał przykuć uwagę gigantów. Jednak trudno wyjąć Hiszpana z Celty Vigo, głównie przez zaporowe warunki stawiane przez władze zespołu z Galicji. Napoli jednak negocjuje z Celtą.

- Jestem przekonany, że Aurelio De Laurentiis jest gotowy na odejście kluczowego gracza. Napoli zainwestuje środki pochodzące ze sprzedaży Zielińskiego, aby sprowadzić młody i obiecujący talent - dodał Alvino.

Piotr Zieliński ma ważny kontrakt z Napoli do końca czerwca 2024 r. Transfermarkt wycenia Polaka na 35 mln euro.

Więcej o:
Copyright © Agora SA