Świetne wieści dla polskich kibiców. Otwarta telewizja pokaże dwumecz Pogoni

Świetne wieści dla polskich kibiców. TVP Sport pokaże oba spotkania Pogoni Szczecin w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Ich rywalem będzie belgijskie Gent.

Dwumecz Pogoni Szczecin z Linfield FC z Irlandii Północnej przyniósł wielkie emocje i masę bramek. W pierwszym meczu w Belfaście padł wynik 5:2 dla czwartej drużyny poprzedniego sezonu ekstraklasy i wydawało się, że kwestia awansu do następnego etapu eliminacji wydawała się rozstrzygnięta. Mimo to rewanż na wypełnionym stadionie w Szczecinie również był emocjonujący.

Zobacz wideo Reportaż o Marcie Linkiewicz - premiera 7 sierpnia na Sport.pl

Świetne wieści dla polskich kibiców. Telewizja pokaże dwumecz Pogoni

Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili goście z Linfield, ale Pogoń wygrała to spotkanie 3:2 po bramkach Efthymiosa Koulourisa, Lunisa Wahlqvista i Wahana Biczachcziana. Godne podkreślenia jest zwłaszcza trafienie tego ostatniego, gdyż popisał się efektownym uderzeniem z dystansu.

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy podopiecznych Jensa Gustafssona czeka znacznie trudniejsze zadanie. Można wręcz powiedzieć, że są skazani na pożarcie, gdyż ich rywalem będzie belgijskie KAA Gent. Drużyna z Gandawy w poprzednim dwumeczu również popisała się umiejętnościami strzeleckimi. Wynikami 5:1 i 5:2 ograła słowacką Żilinę. Genk w swojej historii dwukrotnie mierzył się z polskimi ekipami. Z Jagiellonią Białystok w sezonie 2018/19 oraz Rakowem Częstochowa w rozgrywkach 2021/22 - w obu przypadkach górą byli Belgowie.

Czy tak będzie i tym razem? O tym polscy kibice będą mogli przekonać się już 9 i 17 sierpnia. Dobrą wiadomością podzieliło się TVP Sport, które poinformowało, że na swojej antenie pokaże oba te spotkania - w Belgii i Polsce. Pierwszy mecz Pogoń rozegra na wyjeździe 9 sierpnia o godz. 20:00. Rewanż 17 sierpnia o godz. 18:00.

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zagra również Lech Poznań oraz Legia Warszawa. W przypadku spotkań tych drużyn również należy oczekiwać i spodziewać się informacji na temat transmisji dwumeczów przeciwko Spartakowi Trnava oraz Austrii Wiedeń.

Daty meczów polskich zespołów w eliminacjach Ligi Konferencji Europy:

Pierwsze mecze:

  • KAA Gent - Pogoń Szczecin: środa 9 sierpnia, godz. 20:00 
  • Legia Warszawa - Austria Wiedeń: czwartek 10 sierpnia, godz. 19:00
  • Lech Poznań - Spartak Trnawa: czwartek 10 sierpnia, godz. 20:00

Rewanże:

  • Pogoń Szczecin - KAA Gent: czwartek 17 sierpnia, godzina 18:00
  • Spartak Trnawa - Lech Poznań: czwartek 17 sierpnia, godzina 20:00
  • Austria Wiedeń - Legia Warszawa: czwartek 17 sierpnia, godzina 21:00
Więcej o: