Zmiana planów Rakowa. Wszystko przez awans w Lidze Mistrzów

Raków Częstochowa awansował do trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i tym samym zapewnił sobie miejsce w fazie grupowej europejskich pucharów. W związku z awansem mistrza Polski doszło do zmian w sierpniowym terminarzu Ekstraklasy.

Raków Częstochowa wyeliminował Karabach Agdam, który przez lata był zmorą polskich klubów w walce o europejskie puchary. Mistrz Polski wygrał dwumecz z mistrzem Azerbejdżanu 4:3 (3:2 u siebie, 1:1 na wyjeździe). W trzeciej rundzie elim. do LM zmierzy się z cypryjskim Arisem Limassol.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Zmiany w terminarzu Ekstraklasy po awansie Rakowa

Pierwszy mecz częstochowianie zagrają u siebie we wtorek 8 sierpnia, rewanż na Cyprze 15 sierpnia. Aby mistrzowie Polski zachowali odpowiedni czas na regenerację między meczami o europejskie puchary a zmaganiami w lidze, musiało dojść do zmian w terminarzu PKO Ekstraklasy.

W związku z tym mecz czwartej kolejki między Piastem Gliwice a Rakowem został przeniesiony na piątek 11 sierpnia, trzy dni po meczu z Arisem. Z kolei Korona Kielce zmierzy się Górnikiem Zabrze 12 sierpnia.

"Departament Logistyki Rozgrywek poinformował o zmianie terminów dwóch meczów w 4. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Spotkanie Piast Gliwice – Raków Częstochowa zostanie rozegrane 11 sierpnia o godz. 20:30, natomiast mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 17:30. Zmiany te związane są z awansem Rakowa Częstochowa do III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów oraz wyznaczeniem meczów z Arisem Limassol na 8 i 15 sierpnia 2023 roku" - czytamy w oficjalnym komunikacje na stronie ekstraklasa.org.

Raków nie może zawnioskować o przełożenie spotkania z Piastem, ponieważ przesunął już dwa mecze tego lata ze względu na walkę o europejskie puchary. W pierwotnym terminie nie odbyło się starcie "Medalików" z Koroną. Przełożono także hit z Lechem Poznań, który początkowo zaplanowano na ostatni weekend sierpnia.

Raków jest na piątym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem trzech punktów dzięki wygranej 3:0 z Jagiellonią Białystok w pierwszej kolejce.

Więcej o: