Kucharczyk zadebiutuje w nowym klubie. Lepiej nie mógł trafić. "Oczko w głowie"

Michał Kucharczyk dołączył niedawno do Pachtakora Taszkient, a we wtorek powinien zadebiutować w barwach nowego klubu. - Dla Michała ten transfer to nie powód do wstydu, to bardzo fajne miejsce do gry - stwierdził Bogusław Baniak, który dobrze zna realia rozgrywek w Uzbekistanie.

Michał Kucharczyk trzy poprzednie sezony spędził w Pogoni Szczecin. Po wygaśnięciu kontraktu został wolnym zawodnikiem, ale szybko znalazł nowego pracodawcę. W połowie lipca okazało się, że pomocnik od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Pachtakora Taszkient. 32-latek podpisał półtoraroczny kontrakt z mistrzem Uzbekistanu

Zobacz wideo Denis Załęcki zaatakował absolutną legendę MMA. Nie do wiary

Nieoczekiwany kierunek szansą dla Kucharczyka. "Sportowo nie straci"

We wtorek 1 sierpnia nowy zespół Kucharczyka zagra w krajowym pucharze z Dinamem Samarqand. Mecz ten ma być oficjalnym debiutem pomocnika w nowych barwach. Polak ma się nawet znaleźć w wyjściowej "jedenastce".

Wybór 32-latka z pewnością może zaskakiwać. Trener Bogusław Baniak, który pracował kiedyś w lidze uzbeckiej, pozytywnie ocenia ruch zawodnika. - Na pewno nie zrobił kroku wstecz. Dla Michała ten transfer to nie powód do wstydu, to bardzo fajne miejsce do gry, to nie Arabia Saudyjska, że idzie się tam tylko dla pieniędzy. Sportowo nie straci, a finansowo – jak znam życie – zyska - stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Organizacyjnie klub jest na poziomie czołówki naszej ekstraklasy, sportowo także. Lech czy Pogoń miałyby ogromne problemy z czołowymi zespołami Uzbekistanu. Byłem w Pachtakorze na takim wstępnym stażu, to przypomina nasze kluby z górnej półki - stwierdził były trener Turonu Yaypan.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Baniak rozwinął również kwestie możliwych zarobków w nowym klubie. - Pachtakor to oczko w głowie prezydenta (Szawkat Mirzijojew, red.). Trzeba oddzielić najmocniejsze kluby od reszty ligi. Najmocniejsze to Pachtakor, Navbahor, który ma liczną publiczność na meczach i piękny stadion i AGMKA, klub przypominający Zagłębie Lubin, które jest sponsorowane przez KGHM, a jego właściciel zajmuje się wydobyciem złota i minerałów. W takich klubach piłkarze zarabiają średnio 10-15 tys. dolarów miesięcznie, ale lepsi zawodnicy mogą liczyć na 20–35 tys. - podsumował.

Pachtakor Taszkient to najbardziej utytułowany klub w historii Uzbekistanu. 15-krotnie sięgał po mistrzostwo kraju oraz wywalczył 13 pucharów kraju. 

Więcej o: