Sensacyjny transfer Cavaniego. Wyjeżdża z Europy. Zagra na legendarnym stadionie

Edinson Cavani ma 36 lat, ale wciąż chce strzelać gole. Urugwajczyk porozumiał się ws. przenosin do Boca Juniors, by zdobywać bramki na legendarnym stadionie La Bombonera.

Edinson Cavani zyskał światową renomę, gdy zamienił Palermo na Napoli, gdzie strzelił 104 gole w 138 spotkaniach. Ale nie zdobył żadnego trofeum. Puchary zdobywał za to w Paris Saint-Germain, gdzie wygrał aż 22 trofea, w tym sześć mistrzostw Francji. Cavani zakończył paryską przygodę z 200 bramkami. W historii PSG tylko Kylian Mbappe zanotował więcej trafień, bo 212.

Zobacz wideo Sonny Kittel szczerze o reprezentacji Polski: Słyszałem, że Boniek...

Następnie Cavani grał też w Manchesterze United i Valencii, gdzie spędził ostatnie dwa lata. Tylko tyle, że hiszpańska drużyna była w kryzysie w tym okresie. A i sam Cavani nie zachwycał, bo strzelił siedem goli w 28 meczach. Więcej już nie strzeli, choć jego kontrakt wygasa dopiero za rok. Urugwajczyk opuści Europę.

"Edinson Cavani do Boca Juniors! Osiągnięto ustne porozumienie w sprawie kontraktu, który będzie obowiązywał do grudnia 2024 roku. Cavani zaakceptował warunki umowy i opuszcza Valencię na zasadzie wolnego transferu, o czym informowaliśmy wcześniej. Kontrakt niedługo zostanie podpisany" - informuje Fabrizio Romano, włoski dziennikarz.

36-letni Cavani trafi do ósmej siły ligi argentyńskiej, gdzie liderem jest River Plate. Boca, choć jest w lekkim kryzysie, to jest klubem o wielkich tradycjach. Aż 34 wygrali mistrzostwo Argentyny. Ostatni raz świętowali tytuł w 2022 roku.

Piękny epizod z reprezentacją Urugwaju

Kibice zasiadający na legendarnym stadionie La Bombonera powinni być zadowoleni, bo Cavani to jeden z najlepszych napastników ostatniej dekady. Spójrzmy na reprezentację Urugwaju, gdzie rozegrał 136 meczów i strzelił 58 goli. Wystarczy przypomnieć mundial z 2010 roku, gdy w RPA Urugwajczycy zajęli czwarte miejsce. W historii Urugwaju tylko Luis Suarez strzelił więcej goli, bo 68.

Więcej o:
Copyright © Agora SA