Szok. Klub z A Klasy zatrudnił legendę Dynama Kijów. "Poziom jest wysoki"

Skra Warszawa wzmacnia się przed rozpoczęciem sezonu w A Klasie. W mediach społecznościowych poinformowała o nawiązaniu współpracy z Alaksandrem Chackiewiczem, legendą Dynama Kijów.

Skra Warszawa w ostatnio rywalizowała w grupie Warszawa III w Klasie B. W 22 spotkaniach wywalczyła 61 punktów i awansowała na wyższy szczebel. W przyszłym sezonie będzie mogła liczyć na wyjątkowe wsparcie.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Alaksandr Chackiewicz konsultantem Skry Warszawa. "Pragnę pomóc osiągnąć sukces"

Warszawski klub poinformował, że jego konsultantem został Alaksandr Chackiewicz. „Odpalamy prawdziwą bombę. Były zawodnik i trener Dynama Kijów doradcą Skry 1921 Warszawa. Zespół w nowym sezonie na pokładzie z byłym reprezentantem Białorusi będzie walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej" - przekazano w oficjalnym komunikacie.

- Polski klub, z którym będę współpracował, jest amatorski, nie ma tam profesjonalnych zawodników, ale poziom piłkarski jest dosyć wysoki. Pragnę pomóc chłopakom osiągnąć sukces. Profesjonalna pomoc trenerowi Skry, wydobycie potencjału u poszczególnych piłkarzy i całej drużyny, a także przygotowanie zespołu do przejścia na poziom zawodowy, to będzie w centrum mojej uwagi - powiedział Chackiewicz.

Alaksandr Chackiewicz to legenda Dynama Kijów

49-latek jest najbardziej kojarzony z Dynamem Kijów. Jako piłkarz grał w nim w latach 1996-2004, w tym czasie osiem razy sięgnął po mistrzostwo, a cztery razy po Puchar Ukrainy. W sezonie 1998/99 był ważną postacią zespołu, który dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, eliminując Arsenal i Real Madryt. Później pracował tam jako trener (2012 i 2017-2019), dwukrotnie zdobył Superpuchar Ukrainy.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Charkiewicz jako piłkarz rozegrał 39 spotkań w reprezentacji Białorusi (cztery gole, cztery asysty). W latach 2014-2016 był jej selekcjonerem. W obu rolach nie osiągnął z nią znaczących sukcesów.

Więcej o: