Polski klub nie dotrzymał obietnicy. Stadion jeszcze niegotowy. Spore opóźnienie

Nie spełni się świeżo złożona obietnica otwarcia rozgrywek Wisły Płock na nowo zmodernizowanym stadionie. Pierwszoligowiec nie zdążył z odświeżeniem stadionu i dokumentacją, budowa zamknie się z miesięcznym opóźnieniem. Ale i tak inauguracja obiektu zapowiadana jest jak wielkie święto.

Według optymistycznego scenariusza nakreślonego i podtrzymywanego jeszcze kilka tygodni temu przez prezydenta Płocka, otwarcie stadionu Wisły Płock w pełni po modernizacji miało nastąpić na inaugurację domową tej drużyny w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Szybko okazało się, że są to obietnice bez pokrycia. Termin po raz kolejny przesunięto.

Zobacz wideo "Rugby na wózkach to nie jest miękki sport. To jest murdeball"

Nie w trzeciej kolejce, lecz miesiąc później w siódmej, podczas pierwszego weekendu września, uda się Wiśle Płock zagrać na stadionie z dostępnością wszystkich trybun. Dwa pierwsze mecze domowe kibice będą wpuszczani tylko na jedną z trybun. Ale już na meczu z Polonią Warszawa, ma odbyć się wielkie piłkarsko-fanowskie święto.

Prezydent Płocka zapowiada atrakcje. Ani słowa o opóźnieniu

- Nowy stadion jest już gotowy i wkrótce w całości będziemy mogli z niego korzystać. Oficjalne otwarcie obiektu planujemy na początek września, podczas meczu Wisły Płock z Polonią Warszawa. Przygotujemy na ten dzień wiele atrakcji, w tym zwiedzanie obiektu, na które zaprosimy mieszkańców – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Pierwsze prace nad kończącą się właśnie budową rozpoczęły się w lipcu 2020 roku, więc całość wykonania zajęła miastu i klubowi trzy lata. W trakcie tak zwanej modernizacji niemal całkowitemu zniszczeniu i wyburzeniu uległ poprzedni stadion, a w jego miejscu postawiono nowoczesną budowlę z zadaszonymi trybunami, mogącą pomieścić 15 tysięcy kibiców.

Sympatycy drużyny piłkarskiej w Płocku nie ukrywają, że nowy stadion to niejako pocieszenie, po tym jak zespół rozczarował i w poprzednim sezonie pożegnał się z ekstraklasą. Celem na nadchodzący rok jest powrót w szeregi najlepszych drużyn w Polsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.