Seksskandal tuż przed mistrzostwami świata. Ujawnili szokujące szczegóły

Oskarżenia o molestowanie seksualne tuż przed mistrzostwami świata. "The Guardian" informuje, że rozpoczął się proces selekcjonera reprezentacji Zambii kobiet, który miał dopuścić się niewłaściwych zachowań wobec piłkarek. "Zawodniczkom grozi kara, jeśli ośmielą się powiedzieć cokolwiek o tym, co się stało" - mówi jeden z informatorów brytyjskiego pisma.

Bruce Mwape jest selekcjonerem reprezentacji Zambii od 2018 roku i pomógł drużynie zakwalifikować się do mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii. Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na 20 lipca, a tuż przed nim szkoleniowiec może mieć wielkie problemy. Właśnie ruszył proces, w którym jest oskarżony o napastowanie seksualne. 

Zobacz wideo Poszło na ostro. Bartman zbeształ kibiców. "Użyjcie mózgu"

Molestowanie seksualne w reprezentacji Zambii? Problemy przed mistrzostwami świata

Pierwsze informacje o możliwych napaściach seksualnych selekcjonera reprezentacji Zambii pojawiły się już we wrześniu 2022 roku. Wtedy Związek Piłki Nożnej Zambii zamiatał sprawę pod dywan. Sekretarz generalny federacji Adrian Kashala obiecał wtedy współpracę z policją i FIFA. Wskazywano również, że sytuacja może dotyczyć również trenera kadry do lat 17 Kaluby Kangwy. 

Na jaw wychodzą nowe fakty, a "The Guardian" informuje o wszczęciu postępowania przez FIFA. Sprawę bada komisja etyki i wszystko wskazuje na to, że oskarżenia wobec szkoleniowca mogą zostać wyjaśnione w sądzie. W Zambii nie chcą komentować sytuacji przed mundialem

"Zawodniczkom grozi kara, jeśli ośmielą się powiedzieć cokolwiek o tym, co się stało. Federacja przymyka oko, ponieważ kobiety mają dobre wyniki. To ich sposób na pokazanie opinii publicznej i władzom sukcesu i budowanie dobrego wizerunku. Za kulisami jest bardzo brzydko" - przekazał jeden z informatorów brytyjskiej prasy. 

Z kolei FIFA dość enigmatycznie wypowiada się o oskarżeniach wobec Bruce'a Mwape, ale zapewnia o wszczęciu postępowania i wyjaśnianiu poważnej sprawy. "Wszelkie informacje, którymi komisja etyki zechce się podzielić, zostaną przekazane według jej uznania" - czytamy. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prawdopodobnie sprawa nie zakończy się przed mistrzostwami świata w Australii i Nowej Zelandii. Na nich Zambijki zagrają w grupie C z Japonią, Hiszpanią i Kostaryką. Ich pierwszy mecz zaplanowano na 22 lipca o godzinie 9:00 czasu polskiego. W piątek 7 lipca afrykański zespół sprawił niemałą sensację i wzbudził podziw na świecie, pokonując reprezentację Niemiec 3:2 w meczu towarzyskim.

Dwie bramki zdobyła Barbara Banda, a zwycięskie trafienie w 12. minucie doliczonego czasu gry należało do Racheal Kundananji.

Więcej o: