Był filarem Chelsea. Zdobył z nią Ligę Mistrzów. Teraz biorą go Saudyjczycy. Rekord

Edoaurd Mendy został ogłoszony nowym piłkarzem saudyjskiego Al Ahli Dżudda. Senegalczyk dotychczas występował w barwach Chelsea. Był jednym z filarów "The Blues" w 2021 r., kiedy udało sie wygrać Ligę Mistrzów.

Edouard Mendy stracił miejsce w pierwszym składzie Chelsea na rzecz Kepy Arrizabalagi. Gdy tylko pojawiła się okazja do zmiany otoczenia, Senegalczyk na tym skorzystał i przeniósł się oficjalnie do Arabii Saudyjskiej.

Zobacz wideo Minister sportu i turystyki stawia na młodzież. Prezentuje program prozdrowotnych, wakacyjnych półkolonii

Mendy przenosi się do Saudyjczyków

Edouard Mendy trafił na Stamford Bridge we wrześniu 2020 r. Bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, a po przyjściu Thomasa Tuchela na ławkę trenerską jego forma eksplodowała. Stał się jednym z liderów Chelsea, bardzo często zachowywał czyste konto. Był jednym z ojców sukcesu, jakim był triumf w Lidze Mistrzów w 2021 r.

Po mundialu w Katarze nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z gry przez całą zimę. W tym czasie Kepa zaczął się spisywać na tyle dobrze, że wygryzł Senegalczyka ze składu. W całym sezonie Mendy zagrał tylko w 12 meczach, z czego po kontuzji tylko raz.

W Chelsea trwa całkowite przebudowanie szatni, a właściciele "The Blues" chętnie przyjmują konkretne oferty z Arabii Saudyjskiej. W tamtym kierunku udali się już N'Golo Kante i Kalidou Koulibaly.

Nowym klubem senegalskiego bramkarza będzie Al Ahli, jeden z czterech zespołów, którego właścicielem jest Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej. To pierwszy głośny transfer tego klubu w letnim okienku transferowym i zarazem najdroższy w historii.

Według ustaleń brytyjskich mediów Mendy podpisał trzyletni kontrakt, a kwota transferu bramkarza zamknęła się w kwocie 16 mln funtów.

Edouard Mendy w ciągu trzech lat zagrał dla Chelsea w 105 meczach, 49 razy zachował czyste konto. Wygrał z londyńczykami trzy trofea - Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA i Klubowe Mistrzostwo Świata. W czasie gry dla "The Blues" został też mistrzem Afryki z zespołem Senegalu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA