O włos od sensacji w eliminacjach EURO 2024. Faworyt drżał do końca. Zdecydował karny

Reprezentacja Ukrainy wygrała 1:0 Maltą w eliminacjach EURO 2024. Oczywistym faworytem byli nasi wschodni sąsiedzi, choć mało brakowało, a ich rywale sprawiliby dużą niespodziankę.

Ze względu na wojnę w Ukrainie ta jako gospodarz Maltę podejmowała w słowackiej Trnawie. Zespół prowadzony przez Serhija Rebrowa znajduje się na 30. miejscu rankingu FIFA, gdy Malta na aż 172. Mimo tego reprezentacja Ukrainy miała lekkie problemy, żeby to spotkanie wygrać.

Ukraina wygrywa z Maltą. Zadecydował karny

Oczywiście inicjatywa była po stronie Ukrainy, która cały czas od samego początku starała się zagrozić bramce Malty. Wyspiarze jednak twardo się stawiali i do 50. minuty na tablicy wyników wciąż widniał rezultat 0:0.

Wówczas maltański obrońca Jean Borg sfaulował napastnika reprezentacji Ukrainy w polu karnym i po wideoweryfikacji VAR sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Andrej Jarmołenko, który jednak za bardzo podniósł piłkę i ta trafiła jedynie w poprzeczkę. Wciąż był bezbramkowy remis.

Maltańczycy dzielnie bronili się aż do 72. minuty. Wtedy kolejnego faulu w obrębie pola karnego dopuścił się Steve Borg. Aby podyktować "jedenastkę" ponownie sędzia Ruddy Buquet musiał wesprzeć się systemem wideoweryfikacji. Tym razem do rzutu karnego podszedł Wiktor Cyhankow.

Piłkarz hiszpańskiej Girony pewnie wykorzystał stały fragment gry mocno uderzając w prawą stronę. Bramkarz reprezentacji Malty był bezradny, a Ukraina objęła upragnione prowadzenie.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Po tym zwycięstwie Ukraina z sześcioma punktami wskakuje na drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Liderem w grupie C jest Anglia, która ma komplet zwycięstw po trzech spotkaniach. Na trzecim miejscu plasują się Włosi z trzema punktami, jednak rozegrali na razie dopiero dwa mecze. Później na czwartej pozycji jest Macedonia Północna, a całą tabelę zamyka Malta.