Koniec sagi. Czesław Michniewicz ma nowy klub! Sensacyjny kierunek

Czesław Michniewicz znalazł nowy klub. Były selekcjoner reprezentacji Polski podspisał kontrakt z saudyjskim Abha Football Club - 12. siłą tamtejszej ligi.

Czesław Michniewicz awansował z reprezentacją Polski na mundial w Katarze, z którego odpadł po porażce 1:3 z Francją w 1/8 finału. Po turnieju PZPN postanowił nie przedłużać umowy i od 31 grudnia pozostawał on bez pracy. Łączono go m.in. z pracą w szkockim Aberdeen i klubami z Azji. Finalnie 53-latek znalazł nowy klub. 

Zobacz wideo

Czesław Michniewicz ma nową pracę w Arabii Saudyjskiej. Koniec sagi 

W poniedziałek 12 czerwca saudyjski Abha Football Club oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Były selekcjoner reprezentacji Polski w przyszłym sezonie poprowadzi 12. drużynę zakończonego sezonu Saudi Pro League. Według Piotra Koźmińskiego 53-latek podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. 

Polski szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Roela Coumansa. Holender pracował w Abhie od października 2022 roku i poprowadził drużynę w 24 meczach. Abha zakończyła sezon na 12. miejscu w ligowej tabeli, tylko pięć punktów nad strefą spadkową. Michniewicz w nowym miejscu pracy nie spotka wielkich gwiazd. Najbardziej znanym zawodnikiem zespołu jest Felipe Caicedo, który przed sezonem 2022/23 odszedł z włoskiej Genoi. Klub przed kolejnym sezonem planuje wymienić wielu obcokrajowców i znacznie wzmocnić kadrę

Jednym z kandydatów do zostania trenerem Abha Football Club był również Dan Petrescu, ale finalnie wybrał koreańskie Jeonbuk Hyundai. Rumun był pierwszym wyborem władz klubu i poniekąd zwolnił miejsce dla 53-letniego Michniewicza. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Przed pracą w reprezentacji Polski Czesław Michniewicz prowadził m.in. Lecha Poznań, Zagłębie Lubin i Legię Warszawa. W sezonach 2006/07 i 2020/21 wygrywał mistrzostwo Polski, a w sezonie 2003/04 Puchar Polski. Najlepszą średnią punktową zanotował z Legią, która pod jego wodzą zdobywała średnio 1,85 "oczka" na mecz

Więcej o:
Copyright © Agora SA