Zdobywca LM przeżył krwawą makabrę. "Ludzie uciekali, widziałem dzieci na ziemi"

W Annecy nożownik zaatakował grupę dzieci i dwójka z nich trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Jednym ze świadków tych dramatycznych wydarzeń był były piłkarz Anthony Le Tallec. Francuz opowiedział o wszystkim w nagraniach na Instagramie.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w czwartek rano w miejscowości Annecy na wschodzie Francji. Lokalne media poinformowały, że uzbrojony w nóż obywatel Syrii zaatakował małe dzieci. Dwoje z nich i jedna osoba dorosła trafili do szpitala w ciężkim stanie. Dwójka innych dzieci również odniosła rany. Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin przekazał, że napastnik został zatrzymany. 

Zobacz wideo Były prezes Wisły Płock: Ja bym ich tam rozerwał

Anthony Le Tallec był świadkiem ataku

Okazuje się, że świadkiem ataku był były francuski piłkarz Anthony Le Tallec. Mężczyzna opublikował na Instagramie kilka nagrań z miejsca zdarzenia oraz opowiedział o tym, co przeżył. - Biegłem nad jeziorem, kiedy nagle zobaczyłem dziesiątki ludzi zbliżających się szybko w moim kierunku. Zastanawiałem się, co się dzieje. Jedna z kobiet krzyknęła do mnie: "Biegnij, biegnij, ktoś wszystkich dźga! Dźgnął dzieci, uciekajcie, uciekajcie" - rozpoczął. 

Francuz nie ukrywał, że był w wielkim szoku. - Byłem w szoku. Widziałem przed sobą faceta, którego gonili policjanci. Krzyknąłem: "Strzelaj, zabij go, on dźga wszystkich!". Strzelili do niego, a on upadł na ziemię. Pobiegłem dalej i widziałem w oddali dzieci leżące na ziemi. To szaleństwo, że coś takiego wydarzyło się w Annecy - kontynuował. Na końcu dodał filmik przedstawiający sprawcę, w którym nazwał go "sku....nem". 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Anthony Le Talec w trakcie kariery grał między innymi w Liverpoolu, Auxerre i Sunderlandzie. Najbardziej znany jest z występów w Le Mans, gdzie zagrał w 108 meczach i strzelił 22 gole. W Ligue 1 łącznie ma na koncie 241 spotkań. W 2005 roku wraz z Liverpoolem sięgnął po Ligę Mistrzów. Były napastnik grał także w młodzieżowych reprezentacjach Francji, ale nie zdołał zadebiutować w seniorskiej kadrze. Karierę zakończył w 2021 roku w barwach FC Annecy. 

Więcej o: