Benzema, Ronaldo i Messi razem w Premier League? Scenariusz, który nagle okazał się realny

Od początku czerwca właściciel Newcastle United jest też większościowym udziałowcem czterech topowych klubów w Arabii Saudyjskiej. To oznacza, że niebawem Karim Benzema, Cristiano Ronaldo i Leo Messi mogą grać "razem" - dla jednego właściciela. Ponadto nie można wykluczyć ich transferów do ekipy z Premier League.

Saudyjski Fundusz Inwestycyjny od końca 2021 roku jest właścicielem Newcastle United, które zakończyło ten sezon na czwartym miejscu w Premier League i jesienią zagra w Lidze Mistrzów. Jak donosi "The Sun", na pomoc Anglikom może zostać sprowadzony ktoś z wielkiej trójki: Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema. 

Zobacz wideo Bartosz Slisz trenuje z kadrą. Czy poznał już Kubę Błaszczykowskiego? "Czytałem jego książkę"

Newcastle United pozyska wielką gwiazdę? W grę wchodzą wypożyczenia

Właściciel Newcastle United ogłosił w poniedziałek 5 czerwca, że kupił cztery największe kluby w Arabii Saudyjskiej. Saudyjski Fundusz Inwestycyjny stał się większościowym udziałowcem następujących drużyn: Al Ittihad, Al Ahli, Al Nassr i Al Hilal. Piłkarzem Al Nassr od pół roku jest Cristiano Ronaldo, we wtorek kontrakt z Al Ittihad podpisał Karim Benzema, a media donoszą, że na dniach zawodnikiem Al Hilal może zostać Leo Messi. 

Angielskie media donoszą, że właściciel Newcastle może zdecydować się na niecodzienny krok i... wypożyczyć którąś z gwiazd do Premier League. "Spróbują pozyskać wielką gwiazdę małym kosztem" - czytamy. Te pogłoski wzbudziły obawę i niezadowolenie wśród rywali czwartej drużyny Premier League. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Do sprawy odniósł się już współwłaściciel angielskiego klubu Jamie Reuben i zapewnił, że takie działanie będzie legalne. - Aby spełnić Finansowe Fair Play, będziemy grać zgodnie z zasadami - powiedział w programie "Business of Sport".

Na korzyść Newcastle działają też zasady w Premier League. Zezwalają one na wypożyczanie graczy zza granicy w liczbie nieokreślonej, co oznacza, że władze z Anglii będą mogły wypożyczyć nawet wszystkich trzech gwiazdorów na raz. Jedynym warunkiem będzie zapewnienie im pensji.

Więcej o: