Wycenili Kamila Grabarę. Kwota robi wrażenie. "Widzę, jak odchodzi"

- Widzę, jak Kamil Grabara opuszcza klub - to opinia jednego z duńskich ekspertów nt. gry polskiego bramkarza. Grabara ma za sobą świetny sezon w barwach FC Kopenhagi i jest tam wyceniany na sto milionów koron duńskich.

Kamil Grabara ma za sobą bardzo udany sezon w FC Kopenhadze. Zespół z polskim bramkarzem w składzie sięgnął po tytuł mistrza Danii oraz dołożył do tego tryumf w krajowym pucharze. Dzięki wywalczeniu 15. mistrzostwa FC Kopenhaga stała się pod tym względem współrekordzistą rozgrywek. Dzierży ten rekord wraz z innym kopenhaskim klubem - KB, który występuje obecnie na piątym poziomie rozgrywkowym, a ostatnie mistrzostwo zdobyło jeszcze 1980 roku.

Zobacz wideo Ronaldo bohaterem, Krychowiak załamany. Kulisy meczu w Arabii Saudyjskiej

Kamil Grabara wychwalany w Danii. "Wart stu milionów koron"

W Danii nie mają wątpliwości, że tak udany sezon klubu ze stolicy Danii jest w dużej mierze zasługą formy Kamila Grabary. Podkreślał to ekspert tamtejszego oddziału Viapaly, Stig Tofting. - To wart sto milionów duńskich (około 13,5 mln euro) człowiek, który udowodnił, co potrafi - stwierdził. 

Tofting zauważył, że FC Kopenhaga będzie miała problem z zatrzymaniem Grabary w swojej drużynie. - Widzę, jak opuszcza klub. Jednocześnie wydaje mi się, że będzie przy tym jednym z nielicznych, którzy mogą odejść. 

Okazuje się, że gdyby Grabara opuścił Kopenhagę, to jego następcą mógłby zostać inny polski bramkarz. Przed kilkoma dniami pojawiły się doniesienia, że duński klub wykazywał zainteresowanie Kacprem Tobiaszem z Legii Warszawa.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kamil Grabara w obecnym sezonie rozegrał 32 spotkania w barwach FC Kopenhagi, w których wpuścił 32 bramki i zanotował 12 czystych kont. W duńskim klubie gra od lata 2021 roku, a jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Więcej o: