"Stało się". Wisła Kraków idzie po rekord. Gotowi na powrót do ekstraklasy

Wisła Kraków może wrócić do ekstraklasy i przy okazji ustanowić nowy rekord frekwencji w I lidze. Barażowe starcie z Puszczą Niepołomice budzi ogromne zainteresowanie fanów "Białej Gwiazdy".

Wisła Kraków była najlepszym zespołem I ligi w 2023 r. Dobra gra w drugiej części sezonu pozwoliła poprawić sytuację po słabej jesieni i do samego końca walczyć o bezpośredni awans do ekstraklasy. "Biała Gwiazda" zagra ostatecznie w barażach, ale wiara w sukces jest ogromna i kibice chcą tłumnie pojawić się na najbliższym meczu.

Zobacz wideo Rekord KSW. Poszli na całość. "Nie można się porównywać do czasów, w których kontent był za darmo

Wisła idzie po rekord w barażach

We wtorek o godz. 18 Wisła zagra z Puszczą Niepołomice w półfinale baraży. Wiadomo już, że kibice wypełnią większość stadionu. Po remoncie obiektu przy ul. Reymonta trzy trybuny są udostępnione do użytku. Na czwartej trwają prace związane z ceremonią otwarcia igrzysk europejskich, które rozpoczną się za nieco ponad dwa tygodnie.

"W związku z zakończeniem głównego etapu prac związanych z modernizacją Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich, obiekt przeszedł niezbędne kontrole z zakresu ochrony przeciwpożarowej i uzyskał pozytywną opinię Państwowej Straży Pożarnej. Fani Wisły Kraków w meczu z Puszczą Niepołomice zasiądą na trzech trybunach: wschodniej, zachodniej oraz północnej. Na trybunie południowej trwają działania związane z przygotowaniem obiektu do ceremonii otwarcia III Igrzysk Europejskich" - oświadczył klub.

Wisła zadeklarowała, że mecz z Puszczą będzie mogło obejrzeć z trybun prawie 24 tys. kibiców. Do tego wszystkie bilety już zostały wyprzedane, więc jest wielce prawdopodobne, że zostanie pobity rekord frekwencyjny tego sezonu.

Poprzedni także należał do Wisły. Podczas meczu z Ruchem Chorzów oglądało dokładnie 22 117 osób. Na spotkaniu z Puszczą ma być 23 989 kibiców.

Wisła Kraków liczy na powrót do ekstraklasy po zaledwie jednym sezonie. Bezpośredni awans wywalczyły już ŁKS Łódź i Ruch Chorzów. W ewentualnym finale baraży rywalami Wisły będzie lepszy z pary Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów.

Więcej o: