Tej siły już nic nie powstrzyma. Ronaldo i Benzema to skromny początek. A dalej? Kosmos!

Znany francuski dziennikarz Romain Molina, dobrze zorientowany w kuluarach światowej piłki, poinformował o niesamowicie ambitnych planach rządu Arabii Saudyjskiej. Chcą przeznaczyć kosmiczne pieniądze na rozwój krajowego futbolu. Wszystko ma rozpocząć fala głośnych transferów, których bohaterami zostaną największe światowe gwiazdy.

Obserwując świat profesjonalnego futbolu, można zauważyć, że od dłuższego czasu transferową ofensywę przeprowadzają kluby z Arabii Saudyjskiej. W styczniu do Al-Nassr przeszedł Cristiano Ronaldo, a teraz mówi się potencjalnym transferze Leo Messiego i Karima Benzemy. Ma to być jednak dopiero początek.

Zobacz wideo Kulisy spotkania z Lewandowskim. "Bardzo mnie to uderzyło"

Saudyjczycy chcą podbić futbol. Gotowi są zainwestować nawet 20 miliardów dolarów

Według informacji znanego dziennikarza Romaina Moliny, który o planach Saudyjczyków nagrał dedykowany film na platformie YouTube, tamtejszy rząd chce wpakować w futbol ogromne pieniądze. Ma być to nawet 20 miliardów dolarów, których przeznaczeniem będzie ściąganie kolejnych wielkich gwiazd tego sportu. W gronie gwiazd, których Saudyjczycy chcieliby widzieć u siebie, znalazł się podobno nawet Robert Lewandowski

Wszystkie te plany oraz dotychczasowe ruchy, takie jak ściągnięcie Cristiano Ronaldo, mają na celu poprawienie piłkarskiego wizerunku Arabii Saudyjskiej, która chce zorganizować mistrzostw świata w 2030 roku. Turniej miałby się odbyć we współpracy z Egiptem i Grecją.

Po Ronaldo kolejnym wielkim graczem, który ma przejść do ligi saudyjskiej, jest Karim Benzema. Francuz po 14 latach pożegnał się z Realem Madryt. Jak donoszą zagraniczne media, miał już podpisać umowę z arabskim Al-Ittihad, świeżo upieczonym mistrzem kraju. Z Arabią Saudyjską wiąże się też saga transferowa Leo Messiego, który latem opuści Paris Saint Germain. Poza powrotem do FC Barcelony często powtarzanym tematem był właśnie kierunek Bliskiego Wschodu, a dokładnie Al-Hilal, które Argentyńczykowi miało obiecywać nawet 600 milionów euro za rok gry. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Obecnie władzę w Arabii Saudyjskiej sprawuje Mohammed Bin Salman, książę i następca tronu. To właśnie 37-latek stał za przejęciem w 2021 roku angielskiego Newcastle United, które Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej zakupił za grubo ponad 300 milionów funtów. 

Więcej o: