Znakomite wieści tuż przed zgrupowaniem. Świderski zachwyca. "Klasa" [WIDEO]

Charlotte FC przegrało 2:4 z Columbus Crew, ale kolejnym kapitalnym trafieniem popisał się Karol Świderski. Napastnik perfekcyjnie opanował piłkę w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi. To dobry prognostyk przed zbliżającym się zgrupowaniem reprezentacji Polski. Świderski jest jednym z trzech powołanych zawodników na swojej pozycji.

Karol Świderski błyszczy w tym sezonie Major League Soccer. Polak napędza ataki Charlotte FC, co ma przełożenie na statystyki - zdobył pięć bramek i trzy asysty w niespełna dwa miesiące. Ostatnie z trafień zaliczył w niedzielnym meczu z Columbus Crew. Jego gol nie uchronił jednak drużyny przed porażką.

Świderski z kolejną bramką w MLS. Kapitalna akcja

Mecz rozpoczął się źle dla Charlotte. Już w 5. minucie do siatki trafił Christian Ramirez. Kolejne trafienia dołożyli Maximilian Arfsten oraz Juan Camilo Hernandez i po pierwszej połowie zespół Świderskiego przegrywał już 0:3.

Dopiero w drugiej partii Charlotte ruszyło do ataku, a impuls dał właśnie polski napastnik. W 56. minucie długie i precyzyjne podanie w pole karne posłał Ashley Westwood. Tam na piłkę czekał już Świderski, który bez większych problemów oszukał obrońcę, opanował futbolówkę i posłał ją między nogami golkipera. Tym samym Polak zaliczył kolejne trafienie w tym sezonie. "Klasa" - tak krótko fakt zdobycia bramki przez Świderskiego skomentował oficjalny profil Charlotte na Twitterze.

Jego gol pobudził drużynę do walki. W 58. minucie przykład z kolegi wziął Justin Meram. Na odpowiedź Columbus Crew nie trzeba było długo czekać. Już minutę później dublet ustrzelił Ramirez, czym ustalił wynik spotkania. Po 17. kolejkach Charlotte zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej z dorobkiem 21 punktów. Na taki wynik składa się sześć zwycięstw, trzy remisy i aż osiem porażek.

Świderski wysłał jasny sygnał Fernando Santosowi

Piąte trafienie Świderskiego z pewnością ucieszyło Fernando Santosa, który powołał piłkarza na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. W jego trakcie Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze - najpierw zmierzą się z Niemcami w ramach sparingu (16 czerwca), a cztery dni później zagrają z Mołdawią w trzecim starciu eliminacji do Euro 2024.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Zdaniem Zorana Krneta, dyrektora sportowego Charlotte FC, Świderski jest idealnym partnerem dla Roberta Lewandowskiego i z tym duetem Polska może dokonać historycznej rzeczy. - Nie jest typową dziewiątką ani nie jest typową dziesiątką. Świetnie pasuje do niektórych rodzajów taktyki. Oprócz tego Świderski jest mądry, inteligentny. Posiada instynkt, który pozwala mu zrobić coś z niczego. Karol pasuje do gry z Lewandowskim. Świderski nadaje się do gry z innym napastnikiem, ponieważ nie jest samolubny. Potrafi wyczuć, kiedy należy podać, a kiedy wyjść na pozycję - mówił.