Jadczak ma piekielnie mocny apel ws. Marciniaka. "Kariera zrujnowana"

Od środy nie milkną echa wokół polskiego arbitra Szymona Marciniaka. Organizacja "Nigdy Więcej" wydała oświadczenie ws. uczestnictwa w wydarzeniu organizowanym przez polityka prawicowej Konfederacji Sławomira Mentzena. Sprawę skomentował znany dziennikarz, Szymon Jadczak. "Zrujnowana będzie kariera Marciniaka jak i wizerunek Polski" - czytamy na Twitterze.

Szymon Marciniak po fantastycznym sezonie w swoim wykonaniu przydzielony został do sędziowania finału Ligi Mistrzów UEFA. Wcześniej prowadził decydujące starcie na mistrzostwach świata w Katarze, a także inne wielkie hity, również w ligowych rozgrywkach za granicą. 

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Jadczak komentuje aferę Marciniaka. Dziennikarz ostrzega

Mimo świetnej pracy i postawy na boisku Polak może stracić finał najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych. Stowarzyszenie "Nigdy Więcej", które zajmuje się zapobieganiem rasizmowi oraz innym przejawom dyskryminacji wydało oświadczenie ws. sędziego, a powodem jest wzięcie udziało w wydarzeniu "Everest", które zorganizował Sławomir Mentzen. Polityk należy do prawicowej partii Konfederacja, znanej z często kontrowersyjnych działań i poglądów jej członków.

Efektem całej sprawy jest nieustająca dyskusja i wrzawa w mediach. Wielu Polaków nie zgadza się z zarzutami "Nigdy Więcej" i uważa oświadczenie za absurdalne. -  Sprawa donosu jest wielką manipulacją. Jutro z samego rana wystąpimy do UEFA ze stanowiskiem popierającym sędziego Marciniaka - powiedział minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk.

Głos postanowił zabrać również znany dziennikarz śledczy, Szymon Jadczak. Stwierdził, że powinno się wstrzymać z krytyką i hejtem organizacji "Nigdy Więcej", gdyż takie działania jego zdaniem tylko pogorszą sprawę nie tylko samego Marciniaka, ale także obraz naszego kraju na arenie międzynarodowej.

"Chciałbym uświadomić wszystkim kibicom, dziennikarzom i politykom, że szczucie i hejtowanie organizacji Nigdy Więcej, w sytuacji gdy UEFA sprawdza, co się dzieje w Polsce, może tylko zaszkodzić Szymonowi Marciniakowi. A jeśli w efekcie hejtu wydarzy się coś złego to, zrujnowana będzie kariera Marciniaka jak i wizerunek Polski." - napisał reporter na Twitterze.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa. UEFA odniosła się do afery, domagając się wyjaśnień od Szymona Marciniaka oraz potępiając wartości promowane przez partię Sławomira Mentzena, na którego wydarzeniu sędzia wystąpił. Nieoficjalnie mówi się, że Polak w konsekwencji tego zdarzenia może nawet stracić przypisaniu mu finał Ligi Mistrzów.

Więcej o: