Przełomowa decyzja FC Barcelony. Są przecieki. Co za widok

Niemal pewne jest już, w jakich koszulkach wyjazdowych zagrają piłkarze FC Barcelony w sezonie 2023/2024.

Dwa tygodnie temu portal Footy Headlines, który zajmuje się wyciekami oraz wizualizacją koszulek piłkarskich, dotarł do wyjazdowego trykotu FC Barcelony na sezon 2023/2024. Okazało się, że koszulki będą w kolorze białym z klasycznym herbem z lat 1975-2002. Na koszulce będzie niebieskie logo Nike i Spotify. Na końcówce rękawów umieszczone będą barwy FC Barcelony. Oficjalnie są to kolory: biały, niebieski królewski i czerwony uniwersytecki.

Zobacz wideo Sposób na patologię w polskiej piłce

Przełomowa decyzja FC Barcelony. Są przecieki

Teraz na Twitterze wyciekły kolejne przecieki dotyczące wyjazdowych koszulek FC Barcelony w sezonie 2023/2024. Przekazał je użytkownik Fcbarcelonacollection.com.

Białe koszulki były rezerwowymi strojami FC Barcelony pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Jednym z ostatnich zawodników, który grał w takich koszulkach był legendarny, znakomity holenderski piłkarz - Johan Cruyff w sezonie 1977/78.

Kilka tygodni temu hiszpański dziennik "Sport" informował, że w klubie były spore dyskusje przed zatwierdzeniem koszulki wyjazdowej. Wiele jednak pracowników FC Barcelony uważało, że taki model koszulki stanie się bardzo popularny i będzie znakomicie się sprzedawać, nawet lepiej niż obecne wyjazdowe koszulki, w kolorze złotym.

FC Barcelona w tym sezonie zdobyła Superpuchar Hiszpanii i 27. w historii klubu - mistrzostwo Primera Division. Drużyna prowadzona przez Xaviego w ostatniej kolejce zagra w niedzielę na wyjeździe z Celtą Vigo (godz. 21). Relacja na żywo z tego spotkania na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: