Liverpool ogłasza głośny "transfer". "Mimo wszystko szok"

Po przeciętnym sezonie 2022/2023 w Liverpoolu nadszedł czas na zmiany. Choć na ten moment Jurgen Klopp zachowuje stanowisko trenera, klub zaprezentował we wtorek nowego dyrektora sportowego.

Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy Liverpool zanotował spory sportowy zjazd. Drużyna z miasta Beatelsów w Premier League była w stanie wywalczyć zaledwie piątą pozycję, dającą awans do Ligi Europy. W Lidze Mistrzów z kolei Virgil van Dijk i jego koledzy odpadli już w 1/8 finału, nie będąc w stanie nawiązać równorzędnej walki z Realem Madryt.

Zobacz wideo Dramat Wisły Płock, to był lider Ekstraklasy!

Zmiany w Liverpoolu. Nowy dyrektor sportowy dużą niespodzianką

Zaraz po zakończeniu rywalizacji w lidze angielskiej władze Liverpoolu zdecydowały się na niespodziewany krok, który klubowi może wyjść zarówno na dobre, jak i na złe. Mowa o zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego, który zastąpi odchodzącego z Anfield Juliana Warda. 

Wybór padł na 59-letniego działacza Jorga Schmadtke, który wielokrotnie udowadniał, że zna się na swojej robocie. Na przestrzeni ostatnich czternastu lat Niemiec pracował w takich klubach jak Hannover 96, FC Koln czy VfL Wolfsburg, ściągając do swoich zespołów wiele młodych gwiazd. Jedną z nich jest m.in. Jakub Kamiński, którego dla zespołu "Wilków" wypatrzył właśnie Schmadtke.

Ekspert nie wie, czego się spodziewać

Kilka minut po ogłoszeniu zatrudnienia 59-latka przez Liverpool, głos w mediach społecznościowych zabrał dziennikarz Viaplay i specjalista w sprawach Bundesligi, Tomasz Urban. Według niego wybór Schmadtke ma sens, lecz jednocześnie nie wiadomo, jak Niemiec poradzi sobie w światowej sławy klubie. Do tej pory dane mu było bowiem pracować jedynie w zespołach z nieco niższego szczebla.

- Mimo wszystko szok. Schmadtke w każdym klubie, w którym był dyrektorem, odnosił duże sukcesy. Nie były to jednak kluby tak wielkiego kalibru jak LFC. Do tego to człowiek nieprzejednany, nierzadko popadający w konflikty z podwładnymi - napisał Urban w mediach społecznościowych.

W najbliższych tygodniach Jorg Schmadtke będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Kibice Liverpoolu z pewnością czekają na pierwsze ruchy transferowe, które będą miały na celu uzdrowić angielski klub i pozwolić mu wrócić do walki o mistrzostwo kraju.

Więcej o: