Media: Gwiazdor wściekł się na Bayern. Barcelona zaciera ręce

Joshua Kimmich jest wściekły na władze Bayernu za okoliczności zwolnienia Olivera Kahna i Hasana Salihamidzicia ze stanowisk dyrektorskich. - Niezależnie decyzji klub mógł poczekać dwa lub trzy dni, aby to ogłosić. Kiedy zdobywasz tytuł, a potem dostajesz takie wiadomości, jesteś na emocjonalnej kolejce górskiej - przyznał zawodnik. Sprawę już podgrzewają hiszpańskie media.

W ostatniej kolejce Bayern Monachium wykorzystał potknięcie Borussii Dortmund i na samym finiszu sezonu wyprzedził ją, sięgając po mistrzostwo Niemiec. Nikt w bawarskim klubie nie był jednak w nastroju do świętowania. Już kilka minut po końcowym gwizdku media poinformowały, że zwolnieni zostali Hasan Salihamidzić, czyli dyrektor sportowy, oraz Oliver Kahn, dyrektor generalny Bayernu.

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Kimmich kolejny raz wściekły na Bayern. Hiszpańskie media próbują to wykorzystać

Do pierwszych scen kłótni doszło jeszcze na murawie, a swój sprzeciw i niezadowolenie z decyzji władz wyraził Joshua Kimmich, co błyskawicznie podchwyciły hiszpańskie media. Niemiec jest od pewnego czasu mocno łączony z FC Barceloną. W dodatku to jego otoczenie miało rozpocząć sondowanie potencjalnych przenosin do Katalonii, lecz na razie droga do tego jest daleka.

Joshua Kimmich wyraził spory sprzeciw wobec odwołania Olivera Kahna i Hasana Salihamidzicia. Co więcej, pomocnik publicznie skrytykował tę decyzję podczas uroczystości świętowania tytułu. Przyznał, że okoliczności były nie na miejscu. - Niezależnie decyzji klub mógł poczekać dwa lub trzy dni, aby to ogłosić. Kiedy zdobywasz tytuł, a potem dostajesz takie wiadomości, jesteś na emocjonalnej kolejce górskiej - przyznał zawodnik w rozmowie z niemieckimi mediami.

To kolejny raz kiedy 28-latek nie jest zadowolony z decyzji władz Bayernu. Wcześniej nie rozumiał zwolnienia Juliana Nagelsmanna, którego zastąpił Thomas Tuchel. "Widząc, że bawarski klub to beczka prochu, Kimmich rozważa nawet wyjazd tego lata w poszukiwaniu nowych doświadczeń" - pisze "Mundo Deportivo" w kontekście potencjalnych przenosin do Hiszpanii. Dodano, iż Niemiec podczas świętowania przez kilka minut stał samotnie przed trybuną fanów Bayernu.

Więcej o: