Koniec wielkiej posuchy. Polacy już przeszli do historii. Tak dobrze nie było od lat

Reprezentacja Polski U17 awansowała do półfinału mistrzostw Europy w Węgrzech po zwycięstwie 3:2 z Serbią. Polska kadra po raz ostatni zameldowała się na tym etapie europejskiego czempionatu w 2012 roku.

Reprezentacja Polski U17 znakomicie zaprezentowała się w fazie grupowej mistrzostw Europy na Węgrzech. Zawodnicy Marcina Włodarskiego w meczu otwarcia pewnie pokonali 5:1 Irlandię, by w drugim spotkaniu wygrać 5:3 z ekipą gospodarzy. Choć w ostatnim meczu grupowym Polacy przegrali 0:3 z Walią, lepszy bilans bramkowy pozwolił naszej drużynie zająć pierwsze miejsce w grupie A i awansować do ćwierćfinału.

Reprezentacja Polski U17 pokonała Serbię. Gol w 90. minucie na wagę sukcesu

W walce o półfinał imprezy kadra U17 zmierzyła się z Serbami. Znacznie lepszy początek zanotowali Polacy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Strzelcem pierwszej bramki był Jakub Krzyżanowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, a znacznie więcej bramek padło po przerwie. W 51. minucie gola na remis strzelił Veljko Vukojević. Choć w 62. minucie Daniel Mikołajewski ponownie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, osiem minut później Andrej Subotić ponownie wyrównał wynik.

Utrzymujący się remis mógł zwiastować dogrywkę. W 90. minucie piękną bramką z rzutu wolnego popisał się jednak Filip Rejczyk, który po raz kolejny wyprowadził Polskę na prowadzenie. Rywale nie potrafili się już podnieść po tym ciosie i mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 3:2.

Polska reprezentacja U17 w półfinale mistrzostw Europy. Największy sukces od 11 lat

Awans do półfinału mistrzostw Europy U17 jest wielkim sukcesem drużyny Włodarskiego. Dość stwierdzić, że Polacy w najlepszej "czwórce" imprezy byli po raz ostatni w 2012 roku, czyli 11 lat temu. Kadra prowadzona przez Marcina Dornę przegrała wówczas w półfinale 0:1 z reprezentacją Niemiec.

Młodzieżowa reprezentacja Polski wywalczyła łącznie trzy medale na mistrzostwach Europy. Wszystkie krążki zostały zdobyte przed 2002 rokiem, kiedy rywalizacja odbywała się w kategorii wiekowej U16. Największy sukces przyszedł w 1993 roku, kiedy polska drużyna zdobyła złoty medal, pokonując w finale 1:0 Włochy. W 1999 roku Polacy wywalczyli srebro, a w 1990 roku brąz.