Zabronili piłkarkom świętować. Absurdalne wyjaśnienia. Przywilej tylko dla mężczyzn

Dwa miesiące temu żeńska drużyna Ajaxu Amsterdam przypieczętowała pierwsze od pięciu lat mistrzostwo kraju. Zawodniczki chciały świętować na oficjalnej fecie, lecz nie zgadza się na to sam klub. - Poważnie zastanawialiśmy się, ile osób na to przyjdzie - słyszymy jako uzasadnienie.

Na początku maja piłkarkom oficjalnie wręczono mistrzowską paterę, która jest trzecią taką nagrodą w historii tego zespołu. Piłkarki amsterdamskiego klubu pokonały rywalki z PEC Zwolle aż 6:1. Jak się okazuje, krótka celebracja na murawie to jedyne świętowanie, jakie je czeka. 

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Piłkarki Ajaksu zszokowane. Ich klub blokuje organizację fety

Zawodniczki prowadzone przez Suzanne Bakker mają jednak szansę na zdobycie podwójnej korony. Poza mistrzostwem kraju w najbliższy poniedziałek rozegrają finał pucharu Holandii z drużyną FC Twente. Jak donosi dziennik "Telegraaf", burmistrz Amsterdamu, Femke Halsema, zaproponowała Ajaksowi organizację oficjalnej fety z okazji tytułu mistrza kraju na balkonie przy placu Leidseplein - tętniącego życiem centrum miasta.

Zaskakująco klub nie wyraził zainteresowania, argumentując to kiepskim momentem na takie imprezy. Jak powiedział rzecznik klubu, od zdobycia mistrzostwa minęły już prawie trzy tygodnie. - Głównym powodem jest to, że uważamy, iż ten moment jest daleki od ideału. Tytuł został zdobyty już jakiś czas temu - powiedział cytowany przez wyżej wymienioną gazetę.

Schwarzenegger Schwarzenegger ujawnił, co stosował i ile. Szokujący apel. "Nie idźcie tą drogą"

Żeński zespół nie może świętować przez... porażki męskiej drużyny. Afera w Holandii

Odpowiedzieć postanowiły same zawodniczki. Kapitanka zespołu, Sherida Spitse powiedziała, że skoro mężczyźni zasługują na huczne celebracje, to tak samo powinno zostać uhonorowane mistrzostwo żeńskiego zespołu. 

Jednakże nie tylko sam czas jest czynnikiem decydującym. Klub poinformował, że nie jest przekonany co do dużej frekwencji na takiej imprezie i mała liczba osób świętujących tytuł tylko pogorszyłaby wizerunek żeńskiego futbolu, jak i tej konkretnej drużyny. Ponadto stwierdzono, że w Ajaxie nie ma teraz nastroju na świętowanie, gdyż męskiej drużynie w tym sezonie nie udało się zdobyć ani pucharu, ani mistrzostwa. 

Marija Łasickiene, rosyjska skoczkini wzwyż, na lekkoatletycznych mistrzostwach świata startowała pod neutralną flagą Rosyjska mistrzyni we łzach. Jest załamana. "Moja kariera jest skończona. Nie jestem gotowa"

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Męska drużyna Ajaxu walkę o mistrzostwo przegrała z Feyenoordem, gdzie występuje Sebastian Szymański. Zespół Polaka na kolejkę przed końcem ma aż 10 punktów więcej od drugiego PSV. Stołeczna drużyna natomiast zajmuje trzecią pozycję ze stratą aż 13 punktów do lidera.

Więcej o: