Niewiarygodne. Kolejna wtopa Wieczystej Kraków. Komplikują sobie sytuację

Piłkarze Wieczystej Kraków jeszcze bardziej skomplikowali sobie drogę do awansu do II ligi. Stało się tak po środowym remisie 1:1 przed własną publicznością z rezerwami Korony Kielce.

Wieczysta Kraków nie miała ostatnio dobrej serii. Najpierw drużyna prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego sensacyjnie zremisowała na wyjeździe 2:2 z przedostatnią drużyną tabeli - Wisłą Sandomierz, a potem przegrała u siebie 1:3 z Wisłoką Dębica. W efekcie przed 30. kolejką krakowianie zajmowali drugie miejsce w tabeli czwartej grupy III ligi ze stratą punktu do Stali Stalowa Wola.

Piękny gol Radosława Majewskiego dał tylko remis Wieczystej Kraków

W środowe popołudnie Wieczysta Kraków w obecności ponad czterech tysięcy widzów zmierzyła się z rezerwami Korony. Kielczanie przyjechali do Krakowa bez zawodników z pierwszej drużyny. To gospodarze byli zdecydowanymi faworytami spotkania, ale bili głową w mur i nie potrafili zdobyć gola. Na początku drugiej połowy mogli wreszcie otworzyć wynik, ale Manuel Torres po uderzeniu z trudnej pozycji z kąta trafił w słupek. W odpowiedzi w 50. minucie kielczanie zrobili, piękną zespołową akcję. Miłosz Strzeboński podał kapitalnie prostopadle do wychodzącego na dobrą pozycję Jakuba Rybusa, a napastnik Korony uderzył nad interweniującym bramkarzem i trafił do siatki.

W 87. minucie gospodarze wyrównali. Po akcji prawą stroną piłkę w polu karnym otrzymał Radosław Majewski i strzelił z czternastu metrów mocno i precyzyjnie pod poprzeczkę. Krakowianie atakowali do końca, ale robili to nieudolnie i nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki.

Po tym remisie Wieczysta ma punkt mniej co prowadząca w tabeli Stal Stalowa Wola, która w tej kolejce też straciła dwa punkty w meczu u siebie. Zremisowała bowiem 1:1 (0:0) z Podlasiem Biała Podlaska. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Jakub Kowalski w 57. minucie z rzutu karnego. W 78. minucie wyrównał Wiktor Niewiarowski

Do zakończenia sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. Wieczysta Kraków zagra na wyjeździe z Avią Świdnik i Podhalem Nowy Targ oraz u siebie z Czarnymi Połaniec, a za mecz z ŁKS-em Łagów, który wycofał się z rozgrywek w przerwie wiosennej otrzyma walkower 3:0.

Natomiast Stal Stalowa Wola zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Sieniawa i Lublinianką oraz u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski i Wisłą Sandomierz.