Oto "najseksowniejszy" trener świata. Sztuczna inteligencja wyliczyła. Można się zdziwić

"Najseksowniejszy trener świata" - taki ranking przedstawił brytyjski "The Sun". Do stworzenia zestawienia potrzebna była sztuczna inteligencja, która wzięła pod uwagę wygląd, majątek i "teorię złotego podziału" atrakcyjności kandydatów. Listę zdominowali menedżerowie z Premier League.

Twórcy witryny SeatPick stworzyli tabelę "najseksowniejszych trenerów na świecie". Wykorzystali do tego geometryczną teorię złotego podziału, tzw. boskiej proporcji. Polega ona na podziale dwóch odcinków tak, by krótszy był dokładnie dwa razy krótszy od dłuższego. Pod tym kątem sztuczna inteligencja analizowała twarz menedżerów, ale nie zabrakło także dodatkowych kategorii. Pod uwagę wzięto m.in. wzrost, majątek trenerów i oceniono ich wpisy na Twitterze. Triumfator tego niecodziennego rankingu może zdziwić wielu. 

Zobacz wideo W świecie freaków jest za dużo patologii? "Nie będziemy pozwalać na takie treści"

Najbardziej atrakcyjny trener świata zdeklasował rywali. Pierwsza trójka ma się czym pochwalić

Sztuczna inteligencja za "najseksowniejszego" szkoleniowca świata uznała Erika ten Haga. Menedżer Manchesteru United otrzymał ocenę 7,78 w skali 1-10 i został najbardziej atrakcyjnym spośród trenerów. 53-latek urodził się w holenderskim Haaksbergen i mierzy około 180 centymetrów wzrostu. 

Na drugim stopniu podium stanął ligowy rywal ten Haga - Mikel Arteta. 41-letni Hiszpan od 2019 r. prowadzi Arsenal i w sezonie 2022/23 długo walczył o krajowy tytuł, by finalnie przegrać z Manchesterem City. Jego ocena to 7,35. 

Podium zamknęli ex aequo - Pep Guardiola i Jose Mourinho. Ocena szkoleniowców to 7,07. 52-letni Hiszpan w przeszłości pracował w FC Barcelonie i Bayernie Monachium, a obecnie walczy o triumf w Lidze Mistrzów z Manchesterem City. Z kolei 60-letni Portugalczyk drugi rok z rzędu może wygrać europejski puchar z AS Romą. 

Na piątym miejscu znalazł się Carlo Ancelotti z oceną 7,02, a za jego plecami jest Steven Gerrard z notą 6,77. Anglik nieznacznie wygrał z Arsenem Wengerem, który otrzymał notę 6,76. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili David Moyes z West Hamu United, Rafael Benitez i Kevin Keegan. 

Najbardziej atrakcyjni trenerzy świata: 

  • 1. Erik ten Hag (Manchester United) - 7,78
  • 2. Mikel Arteta (Arsenal) - 7,35
  • 3. Pep Guardiola (Manchester City) - 7,07
  • 3. Jose Mourinho (AS Roma) - 7,07
  • 5. Carlo Ancelotti (Real Madryt) - 7,02
  • 6. Steven Gerrard (ex. Aston Villa) - 6,77
  • 7. Arsene Wenger (ex. Arsenal) - 6,76
  • 8. David Moyes (West Ham United) - 6,46
  • 9. Rafael Benitez (ex. Everton) - 6,24
  • 10. Kevin Keegan (ex. Newcastle) - 5,60
Więcej o: