Bartosz Białek pokazał, co potrafi! Raz i dwa. Bohater [WIDEO]

Urodzony w 2001 roku Bartosz Białek wreszcie się przebudził. Napastnik strzelił dwa gole i poprowadził Vitesse do cennej wygranej 2:0 nad SC Cambuur.

Bartosz Białek to wychowanek Zagłębia Lubin, skąd w 2020 roku wykupił go Wolfsburg za pięć milionów euro. Mierzący 191 cm napastnik w debiutanckim sezonie w Bundeslidze zdobył dwie bramki, choć na murawie przebywał przez zaledwie 252 minuty. W sezonie 2021/22 grał jeszcze mniej, ale to przez zerwane więzadło w kolanie. Latem niemiecki klub postanowił go wypożyczyć do Vitesse Arnhem. Transfer do Eredivisie była dla napastnika ważnym wydarzeniem. - Przejście do Vitesse wydaje mi się idealnym wyborem - stwierdził Białek.

Ale boiskowa rzeczywistość była odmienna. Co prawda po pięciu meczach miał dwa gole na koncie, ale później licznik się zatrzymał. I to na długie tygodnie. Od października czekał na kolejne gole aż do stycznia. A od stycznia do połowy maja.

W niedzielę Vitesse Arnhem ograło 2:0 SC Cambuur, a obie bramki zdobył właśnie Białek. Najpierw strzelił z bliskiej odległości, a później pokonał bramkarza z około 12. metra. To były bramki numer 4. i 5. w lidze holenderskiej.

"Krytykowałem wielokrotnie Białka, ale dziś bardzo aktywny i swoją dobrą grę dokumentuje golem" - skomentował na Twitterze Mateusz Moński, ekspert od futbolu w krajach Beneluksu.

Sytuacja w tabeli

Vitesse dzięki wygranej zajmuje 13. miejsce i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Po mistrzostwo zmierza Feyenoord.

W Vitesse gra także Kacper Kozłowski, który przebywa w Holandii na zasadzie wypożyczenia z Brighton. 19-latek w tym sezonie wystąpił 28 razy, strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty.