Wielcy polscy sportowcy na konwencji partii rządzącej. Tego dnia wesprą PiS

Na konwencji programowej rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w ten weekend w Warszawie pojawili się nie tylko politycy, ale też sportowcy. Organizatorzy zapowiedzieli obecność dwóch głośnych nazwisk polskiego sportu.

Zgodnie z zapowiedzią szefa sztabu wyborczego PiS-u Tomasza Poręby na weekendowej konwencji programowej partii pojawili się byli reprezentanci Polski w swoich dyscyplinach, czyli piłkarz, dziś ekspert telewizyjny Sebastian Mila, a także były bramkarz kadry szczypiornistów Sławomir Szmal.

Zobacz wideo Sposób na patologię w polskiej piłce

Byli reprezentanci Polski na konwencji PiS-u

W ten weekend PiS zdradzi część swojego programu na tegoroczne wybory parlamentarne. Organizatorzy zapowiadali, że konwencja odbędzie się w "nowoczesnej, oryginalnej formie debaty". Na wydarzeniu rozpoczętym w sobotę pojawili się na niej ludzie spoza świata polityki. - To nie będą ludzie tylko z bańki pisowskiej, tylko z szeroko rozumianego świata ekspertów - zapewniał na antenie Polsat News Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego partii rządzącej.

Wśród gości, którzy nie są związani z polityką, są sportowcy, ponieważ zaplanowano panel dyskusji o polskim sporcie. Na liście zaproszonych znaleźli się m.in. Sebastian Mila i Sławomir Szmal.

Mila to były reprezentant Polski w latach 2003-2015, znany z gry dla Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk, autor bramki na 2:0 w historycznym meczu z Niemcami w 2014 r. Wówczas Polska ograła swoich zachodnich sąsiadów pierwszy raz w historii. Karierę zakończył w 2018 r. Po niej rozpoczął przygodę z telewizją jako ekspert w studiu i komentator, współpracuje z TVP. Szkoli się także na trenera.

Z kolei Szmal to legendarny bramkarz polskiej kadry szczypiornistów, trzykrotny medalista mistrzostw świata, zwycięzca Ligi Mistrzów, rekordzista pod względem występów w narodowych barwach (296 meczów). W 2010 r. otrzymał od Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) nagrodę dla najlepszego piłkarza ręcznego świata. W 2018 r. zakończył karierę. Pojawia się w studiu TVP przy okazji meczów reprezentacji piłkarzy ręcznych. W czerwcu 2021 r. został wybrany do zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP). Pełni funkcję wiceprezesa ds. szkolenia sportowego.

Poręba nie chciał ujawniać więcej nazwisk osób zaproszonych. - Na tym polega całe zaskoczenie, żebyście państwo przyszli, zobaczyli, posłuchali. Nie chcę zdradzać nazwisk z absolutną premedytacją. To ma być duże zaskoczenie i na tym to będzie polegało - przyznał europoseł w programie "Gość Wydarzeń".

Konwencja PiS-u ma potrwać dwa przez sobotę i niedzielę oraz mieć formę panelu dyskusyjnego na wiele tematów. Partia planuje zorganizować kolejną konwencję w czerwcu.

Więcej o: