120 goli w 27 meczach! Polski klub szaleje. Nikt nawet się nie zbliżył

120 - tyle goli w 27 meczach ligowych w tym sezonie strzeliły Karkonosze Jelenia Góra. Klub jest pod tym względem najlepszy w kraju. Drugim zespołem, któremu udało się przekroczyć barierę stu trafień w rozgrywkach, jest Polonia Środa Śląska. Obie drużyny grają w czwartej lidze dolnośląskiej.

Karkonosze Jelenia Góra to klub założony 1953 roku. Największym sukcesem jest 10. miejsce w drugiej lidze osiągnięte w 1998 roku. W 2021 roku po pięciu latach przerwy drużyna wróciła do trzeciej ligi, jednak rok później ponownie została zdegradowana na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. A tam w bieżących rozgrywkach radzi sobie świetnie i najpewniej od lata znów będzie występowała w trzeciej lidze. 

Zobacz wideo Traktowanie sędziów? Listkiewicz nie kryje oburzenia

Karkonosze Jelenia Góra bije rekord strzelecki. Kapitalna forma

W oczy rzuca się także bardzo dobra forma strzelecka drużyny z Jeleniej Góry. W 27 meczach rozegranych w tym sezonie piłkarze tej drużyny zdobyli aż 120 bramek. To najlepszy wynik w całej Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę pięć najwyższych klas rozgrywkowych w kraju.

Żadnej z drużyn nie udało się nawet zbliżyć do osiągnięcia jeleniogórzan. Barierę 100 trafień na polskich boiskach przebiły także jedynie występująca w tej samej lidze Polonia Środa Śląska (104 gole) oraz GKS Bełchatów (102 gole) z czwartej ligi łódzkiej. Karkonosze mają jednak pewne ułatwienie, bo w województwie dolnośląskim czwarta liga jest podzielona na dwie grupy (wschodnią i zachodnią) po 16 klubów. W większości województw takowego podziału nie ma. 

Dorobek strzelecki i tak jest imponujący. Karkonosze strzelają średnio 4,44 bramki na mecz. Ich kibice czekają na gola średni 21 minut (bez czasu doliczonego)  Zdecydowanie więcej z nich padło na domowym obiekcie, na którym Karkonosze zdobyły aż 79 bramek. Pozostałe 41 padło na wyjeździe. Liderowi IV ligi udało się także strzelić w dwóch meczach więcej niż 10 bramek - 13:0 z Sokołem Jerzmanową oraz 11:0 z Gryfem Gryfów Śląski. 

Zespoły z ponad 100 golami w sezonie 2022/23:

  • Karkonosze Jelenia Góra - 120 goli
  • Polonia Środa Śląska - 104 gole
  • GKS Bełchatów - 102 gole

Karkonosze są liderem IV ligi dolnośląskiej z dorobkiem 72 punktów po 27 meczach. Mają 13 punktów nad Polonią Środa Śląska na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Karkonosze są już pewne barażu o awans do III ligi. 

Więcej o: