Listkiewicz nie kryje oburzenia. Prosto z mostu. "Droga donikąd"

- Niestety jest takie ciche przyzwolenie, że "sędzia nam przeszkodził", "sędzia nam zabrał punkty", "sędzia się nie zna" i w związku z tym można mu ubliżać, grozić, stosować mobbing. Nie może być tak, że przyzwalamy na obrażanie sędziów - stwierdził Michał Listkiewicz w programie Sport.pl LIVE po premierze miniserialu "Sędzia Wróg", ukazującego problemy sędziów w niższych ligach.

W poniedziałek 8 maja miała miejsce premiera miniserialu Sport.pl "Sędzia Wróg" autorstwa Krzysztofa Smajka. W każdym z odcinków możemy zobaczyć, z jakimi problemami borykają się sędziowie w niższych ligach w Polsce. Wszystkie odcinki można obejrzeć >> TUTAJ <<

Zobacz wideo Listkiewicz nie kryje oburzenia

W serialu udział wziął m.in. Michał Listkiewicz, były sędzia i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. W trakcie poniedziałkowego programu stwierdził, że zdarzenia z udziałem arbitrów nie są należycie traktowane. - Niestety jest takie ciche przyzwolenie, że "sędzia nam przeszkodził", "sędzia nam zabrał punkty", "sędzia się nie zna" i w związku z tym można mu ubliżać, grozić, stosować mobbing. To jest droga donikąd. W wielu krajach już sobie z tym poradzono. Moim zdaniem pomoże tylko zmiana nastawienia w stosunku do sędziów - stwierdził Listkiewicz.

Były prezes PZPN pokusił się o stwierdzenie, że w wielu wojewódzkich ZPN-ach wykroczenia w stosunku do sędziów są ukrywane. - Wśród trenerów jest takie przekonanie, że sędzia wychodzi na boisko tylko po to, żeby zrobić im przykrość albo krzywdę lub im przeszkodzić. Niech każdy szanuje swoją pracę. Sędziowie szanują pracę trenerów, wysiłek piłkarzy i tak samo musi być w drugą stronę. Tu jest pies pogrzebany. Nie może być tak, że przyzwalamy na obrażanie sędziów i twierdzenie, że sędzia jest winowajcą i czarnym charakterem - podsumował.

Program "Sport.pl LIVE" mogą Państwo oglądać w każdy poniedziałek o godz. 20:00 nie tylko w Sport.pl i Gazeta.pl, ale też w naszych mediach społecznościowych. W trakcie programu poruszane są najważniejsze kwestie ze świata sportu, zarówno w kontekście polskim, jak i międzynarodowym. Zapraszamy w imieniu Dominika Wardzichowskiego, Dawida Szymczaka, Kacpra Sosnowskiego, Antoniego Partuma i Konrada Fersztera.

Więcej o: