Szymański zrobił co mógł. Z klubem ma jasną sytuację. Zostaje tylko jedno "ale"

Sebastian Szymański miał dojść do porozumienia z Feyenoordem i obie strony wyraziły chęci dalszej współpracy. Problemem może okazać się jednak jego aktualny pracodawca, jakim jest Dynamo Moskwa. Wszystko zależy teraz od decyzji FIFA.

Sebastian Szymański od lipca 2019 roku jest zawodnikiem Dynama Moskwa. Latem 2022 r. skorzystał z furtki pozostawionej przez FIFA i odszedł z tego klubu na wypożyczenie do Feyenoordu. Tam spisuje się na tyle dobrze, że Holendrzy chcieliby zatrzymać go na dłużej.

Zobacz wideo "Sędzia wróg" - miniserial o patologiach w niższych ligach. Premiera 8 maja na Sport.pl

Sebastian Szymański dogadał się z Feyenoordem. Czeka na decyzję FIFA ws. rosyjskich klubów

Wiadomo, że zawodnik nie pali się do powrotu do Moskwy i chętnie zostałby w Rotterdamie. - Podoba mi się pozycyjna gra Feyenoordu. Poziom Eredivisie jest dobry, w każdym meczu muszę dawać z siebie wszystko. Fani są świetni - powiedział w rozmowie z magazynem "PANNA". Klub zapewnił sobie w umowie opcję transferu definitywnego za 10 milionów euro, tyle że na ten moment wszelkie transakcje z rosyjskimi klubami są utrudnione ze względu na obowiązujące sankcje.

Nowe informacje w tej sprawie przekazał portal 1908.nl. Z jego informacji wynika, że reprezentant Polski porozumiał się już z Feyenoordem w sprawie pozostania na kolejny sezon. Mimo to na razie nie jest pewne, czy pozostanie w Holandii. To dlatego, że FIFA nadal nie ogłosiła, jak w przyszłym sezonie będzie wyglądać sytuacja kontraktowa zagranicznych piłkarzy grających w lidze rosyjskiej.

Sebastian Szymański może próbować rozwiązać kontrakt z Dynamem Moskwa

Portal 1908.nl zaznaczył, że "sytuacja jest złożona, ale Feyenoord i obóz Szymańskiego widzą swoje szanse". Innym pomysłem jest bowiem rozwiązanie obecnego kontraktu piłkarza z Dynamem (obowiązuje do końca czerwca 2026 r.), do czego zapewne byłaby potrzebna pomoc pośredników. Gdyby to się udało, Polak zostałby wolnym zawodnikiem i mógłby związać się z dowolnym zespołem. W Rotterdamie mają świadomość, że w takim wypadku ich oferta musiałaby być bardziej konkurencyjna.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W tym sezonie Sebastian Szymański rozegrał w barwach Feyenoordu 38 meczów. Zdobył w nich dziesięć bramek i zanotował siedem asyst. Jego zespół jest o krok od wywalczenia mistrzostwa Holandii.

Więcej o: