Kibice Napoli poszli na całość. Kupili 50 tysięcy biletów, choć grają na wyjeździe

Wszystko wskazuje na to, że Neapol dziś nie zaśnie. Wszystko za sprawą wyjazdowego meczu Napoli z Udinese, w którym zespołowi z południa Włoch wystarczy punkt, by przypieczętować mistrzowski tytuł. Pod Wezuwiuszem zapowiada się wielkie święto, tym bardziej że kilkadziesiąt tysięcy kibiców wspólnie obejrzy spotkanie na Stadio Diego Armando Maradona.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, drużyna Napoli oficjalnie zostanie dziś mistrzem Włoch, na co czekają rzesze fanów klubu z południa Włoch. Na ulicach Neapolu trwają już przygotowania do fety, która powinna rozpocząć się na stadionie im. Diego Maradony.

Zobacz wideo "Było głośno, było gorąco". Dawid Konarski MVP pierwszego meczu o brązowy medal PlusLigi

Święto przesunięte o kilka dni

Piłkarze Napoli mieli już w tym roku okazję przypieczętowania mistrzowskiego tytułu. W trakcie niedzielnego meczu z Salernitaną wszystko wskazywało na to, że podopieczni Luciano Spallettiego zdołają zdobyć trzy punkty i jeszcze tego samego dnia cieszyć się z kibicami z wielkiego sukcesu. Niestety dla piłkarzy z południa w końcówce spotkania zawodnicy Paulo Sousy zdołali wyrównać, co opóźniło świętowanie do czwartkowego wieczoru.

Tłumy na stadionie i ulicach miasta

Dziś już jednak żadna niespodzianka nie powinna mieć miejsca. Zawodnicy Napoli nie potrzebują bowiem wygrywać na Dacia Arena w Udine. Do zapewnienia sobie mistrzostwa Włoch wystarczy im remis, który dla Piotra Zielińskiego i jego kolegów powinien być łatwy do osiągnięcia.

Fakt, że Napoli rozgrywa dzisiejszy mecz na wyjeździe, nie przeszkodzi lokalnym fanom w świętowaniu wielkiego sukcesu. Działacze klubu zdecydowali się zorganizować wspólne oglądanie spotkania na domowym obiekcie lidera Serie A, na które sprzedano wszystkie dostępne bilety kosztujące pięć euro. Tym samym na Stadio Diego Armando Maradona pojawią się w czwartkowy wieczór dokładnie 54 tysiące kibiców, którzy będą czekać z wybuchem radości do ostatniego gwizdka sędziego.

Warto nadmienić, że cały zysk z biletów sprzedanych na wspólne oglądanie spotkania z Udinese, władze Napoli postanowiły przekazać na cele charytatywne. Oznacza to, że ponad ćwierć miliona euro trafi do najbardziej potrzebujących.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.