Kosmiczna passa przedłużona. To najlepszy klub w Polsce. Awans coraz bliżej

Stomil Olsztyn jest niepokonany w lidze od października. W sobotę zremisował 0:0 ze Zniczem Pruszków, czym przedłużył cudowną passę do 15 meczów z rzędu bez porażki. Żadna inna drużyna na szczeblu centralnym w Polsce nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Choć Stomil Olsztyn w ostatnich latach zmagał się ze sporymi problemami zarówno sportowymi, jak i organizacyjnymi, to wiele wskazuje na to, że po roku przerwy wróci do pierwszej ligi. Olsztynianie są jedyną niepokonaną drużyną w naszym kraju od pół roku i pewnie zmierzają po awans.

Zobacz wideo Legia Warszawa rozbije bank dla piłkarza?

Stomil Olsztyn prawdziwym fenomenem. Niepokonani od października. Najlepsi w kraju

W sobotę Stomil zanotował piętnasty mecz z rzędu bez porażki - zremisował u siebie bezbramkowo ze Zniczem Pruszków. Ostatnia ligowa porażka drugoligowca? Aby ją znaleźć, należy cofnąć się w kalendarzu do 8 października. Wówczas Wisła Puławy wygrała z olsztynianami 2:1. Od tamtej pory Stomil nie przegrał. To najlepszy wynik w całym kraju na szczeblu centralnym.

Bilans Stomilu w meczach ligowych to dziewięć zwycięstw i sześć remisów. Na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej zespół plasuje się na drugim miejscu w tabeli i wiele wskazuje na to, że jeśli utrzyma tak stabilną formę, to awansuje bezpośrednio na zaplecze ekstraklasy. Na korzyść działa także terminarz, bo zespół Szymona Grabowskiego gra głównie z drużynami z dolnej części tabeli. Tuż za plecami olsztynian są Kotwica Kołobrzeg (tyle samo punktów) i Znicz Pruszków (punkt straty) i to najpewniej między tymi zespołami rozegra się walka o awans bez baraży. 

II liga - Aktualna tabela (1-2. - awans bezpośrednio, miejsca 3-6. grają w barażach):

  1. Polonia Warszawa - 55 punktów
  2. Stomil Olsztyn - 51 punktów
  3. Kotwica Kołobrzeg - 51 punktów
  4. Znicz Pruszków - 49 punktów
  5. KKS Kalisz* - 47 punktów
  6. Wisła Puławy* - 45 puntów 

* - jeden mecz rozegrany mniej. 

Przed Stomilem jeszcze spotkania z rezerwami Lecha Poznań, Wisłą Puławy, Hutnikiem Kraków, Siarką Tarnobrzeg oraz Radunią Stężyca. Jeśli w każdym z tych spotkań olsztynianie zapunktują, ich passa spotkań ligowych bez porażki dobije do dwudziestu. 

Olsztyn reaguje na fenomenalną formę zespołu. Będą pieniądze

Po ostatnich udanych występach Stomilu władze miasta poinformowały o przekazaniu klubowi dodatkowych funduszy. Jak podaje Radio Olsztyn, samorząd przekazał 162 tysiące złotych na konto klubu. To jednak znacznie mniej niż oczekiwały władze drużyny.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Na tyle nas stać na dzisiaj. Zauważamy to, że ostatnio w Stomilu dzieje się dobrze - chodzi zarówno o stronę organizacyjną, jak i stronę sportową. To daje asumpt do tego, by w przyszłości - gdy te możliwości finansowe się pojawią - dostrzec potrzeby Stomilu w szerszym zakresie - powiedział prof. Mirosław Gornowicz, który przewodniczy olsztyńskiej komisji finansów.

Więcej o: