PZPN ogłosił z dumą. Będzie wielki mecz na Narodowym. Zapowiada się hit

Reprezentacja Polski zagra w czerwcu w Warszawie mecz towarzyski z Niemcami. Organizację sparingu z byłym mistrzem świata potwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza. To będzie pierwsze starcie z niemiecką kadrą od meczu w fazie grupowej Euro 2016.

Od dłuższego czasu przewijały się doniesienia o tym, że PZPN planuje zorganizowanie meczu towarzyskiego z Niemcami w czerwcu. Obie strony dogadały już wszystkie szczegóły. Prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził datę i miejsce sparingu reprezentacji Polski z naszymi zachodnimi sąsiadami.

Zobacz wideo Kibole grożą, przełomowe informacje! Co z wielkim finałem Pucharu Polski?

Polska zagra z Niemcami na Narodowym

"Wielkie święto piłki nożnej w czerwcu na PGE Narodowym! Mogę już oficjalnie potwierdzić, że 16 czerwca zagramy z Niemcami. Zapraszam wszystkich kibiców na stadion. To będzie kapitalne piłkarskie wydarzenie w Warszawie!' - ogłosił Kulesza na Twitterze.

Reprezentacja Polski zagra w czerwcu tylko jedno spotkanie w ramach eliminacji Euro 2024, dokładnie 20 czerwca na wyjeździe z Mołdawią. PZPN chciał wykorzystać wolny termin na rozegranie meczu towarzyskiego. Udało się zaplanować starcie z Niemcami cztery dni przed spotkaniem w Kiszyniowie.

Niemcy nie biorą udziału w eliminacjach, ponieważ są gospodarzami przyszłorocznego Euro. Chcą odpowiednio przygotować zespół i odnieść sukces na turnieju po ostatniej serii niepowodzeń. Dwa razy odpadli na mistrzostwach świata już po fazie grupowej, a na Euro 2020 dotarli tylko do 1/8 finału.

Ostatnie polsko-niemieckie starcie na Narodowym to piękne wspomnienia dla polskiej piłki i kibiców. W październiku 2014 r. Polska pierwszy raz w historii wygrała z Niemcami, padł wynik 2:0. W poprzednich pięciu spotkaniach z naszymi zachodnimi sąsiadami Polacy przegrali tylko raz, do tego trzykrotnie remisowali.

Spotkanie Polska - Niemcy, które odbędzie się 16 czerwca, będzie 22. w historii między obiema reprezentacjami, z czego 13. raz zagrają one ze sobą towarzysko.

W marcu Niemcy mieli sparingi z Peru (2:0) i z Belgią (2:3). W rankingu FIFA zajmują 14. miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.