Milowy krok zasłużonego polskiego klubu. Wielkie emocje w hicie kolejki. Awans blisko

Polonia Warszawa pokonała 2:1 Kotwicę Kołobrzeg w hicie II ligi. Stołeczny zespół przez długi czas przeważał, ale po tym, jak w końcówce stracił bramkę, musiał drżeć o wynik. Dzięki tej wygranej zrobił wielki krok w kierunku awansu do I ligi.

Kotwica Kołobrzeg świetnie rozpoczęła sezon w II lidze, przez co długo była liderem tabeli. W kwietniu w trzech meczach dwa razy przegrała i raz wygrała, przez co spadła na drugą pozycję. Wyprzedziła ją Polonia Warszawa, która w tym samym okresie zdobyła komplet punktów i prowadzi w tabeli z trzypunktową przewagą.

Polonia Warszawa pokonała Kotwicę Kołobrzeg w hicie II ligi

W sobotę Kotwica miała okazję zrównać się punktami ze stołecznym zespołem, a co za tym idzie wrócić na pozycję lidera. Natomiast w przypadku wygranej Polonii to ona znacząco przybliżyłaby się do awansu. -Trzeba by było mocno się postarać, żeby z aktualną formą i pozycją w tabeli tego nie wywalczyć - przekonywał Marcin Matuszewski, agent piłkarski, a prywatnie kibic Polonii w rozmowie ze Sport.pl.

W pierwszej połowie Polonia zdominowała gospodarzy, w dodatku jej przewaga znalazła potwierdzenie w wyniku. W 28. minucie z lewej strony dośrodkował Bartosz Biedrzycki, a gola strzelił Paweł Tomczyk.

Osiem minut później Michał Bajdur zagrał do Wojciecha Fadeckiego, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

Od początku drugiej części Kotwica ruszyła do ataków, tyle że nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką warszawian. Później role się odwróciły, to Polonia mogła podwyższyć prowadzenie choćby po rajdzie Pawła Tomczyka. W 90. minucie gospodarze zdobyli bramkę na 2:1, po zagraniu Michała Kozajdy celnie główkował Sebastian Murawski. Zabrakło im jednak czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki wygranej Polonia ma także korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich z Kotwicą (w rundzie jesiennej było 1:1). To oznacza, że gdyby oba zespoły zrównały się punktami, to ona będzie zajmowała wyższą pozycję w tabeli.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 1:2

• Gole: Sebastian Murawski 90' - Paweł Tomczyk 28', Wojciech Fadecki 36'

Na tę chwilę Polonia ma 54 punkty pozostała na pierwszym miejscu w tabeli II ligi. Kotwica z 48 punktami spadła na trzecie miejsce, wyprzedził ją Stomil Olsztyn, a jeszcze w tej kolejce może to zrobić także Znicz Pruszków. Do I ligi bezpośrednio awansują dwa najlepsze zespoły, ekipy z miejsc od trzeciego do szóstego zagrają w barażach.