Były piłkarz Manchesteru United został bankrutem. Zarabiał miliony

Wes Brown przez 15 lat był piłkarzem Manchesteru United, gdzie zarabiał 50 tysięcy funtów tygodniowo. Od pięciu lat jest na emeryturze. Po karierze zaczęły się jego problemy. Na początku kwietnia Sąd Najwyższy ogłosił go bankrutem.

Wes Brown jest byłym angielskim piłkarzem, który grał na pozycji obrońcy. Znany jest głównie z występów w Manchesterze United. Spędził w tym klubie 15 lat i w tym czasie pojawił się na boisku 362 razy. Z ekipą z Manchesteru sięgnął między innymi dwukrotnie po Ligę Mistrzów oraz siedem razy po mistrzostwo kraju. Dobre występy w tym zespole zaowocowały powołaniem do reprezentacji. W narodowych barwach zagrał łącznie w 23 spotkaniach. W 2011 roku przeniósł się do Sunderlandu, gdzie spędził pięć lat. Następnie występował jeszcze w Blackburn Rovers oraz indyjskiej Kerali Blasters. Karierę zakończył w 2018 roku. 

Zobacz wideo Santos opuści hit ekstraklasy. "Są do wyciągnięcia "perełki". To przyszłość kadry"

Problemy Wesa Browna. Były piłkarz zbankrutował 

Według angielskich mediów Brown zarabiał w Manchesterze United około 50 tysięcy funtów tygodniowo, co daje ok. 2,6 mln funtów rocznie. Mimo to po zakończeniu kariery nie radził sobie najlepiej finansowo. Okazało się, że jego sytuacja jest wręcz nie do pozazdroszczenia. "The Mirror" przekazał, że pod koniec lutego brytyjski odpowiednik urzędu skarbowego złożył wniosek o uznanie byłego piłkarza za bankruta. Na początku kwietnia Sąd Najwyższy oficjalnie ogłosił upadłość Browna. 

Z kolei rok temu Brown rozstał się z żoną Leanne. Był z nią związany przez ponad 10 lat i doczekał się trójki dzieci. - Tak, mamy cudowne życie i wiele pieniędzy. Nie mówię, że pieniądze nie są wspaniałe, ale gdy masz ich dużo, to żyjesz w bańce - powiedziała jego była żona w 2019 roku, cytowana przez "The Mirror". Problemy finansowe Browna mogły się zacząć jeszcze w czasie małżeństwa z Leanne. W 2016 roku para obniżyła cenę swojego poprzedniego domu, rezydencji w Prestbury, do 2,4 miliona funtów, po tym jak sześć lat wcześniej wystawiono go na sprzedaż za 4,5 miliona funtów. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Angielskie media nie podają, czym obecnie zajmuje się Wes Brown. Wiadomo jedynie, że w przyszłym miesiącu ma zagrać w meczu charytatywnym w Oldham, który został zorganizowany z okazji szóstej rocznicy zamachu w Manchester Arena podczas koncertu Ariany Grande. Na początku kwietnia Brown przyjechał do Polski, gdzie w podwarszawskiej Zielonce trenował z podopiecznymi z domów dziecka. 

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.